خانه / آیین نامه و نشریه و مقاله / مقالات تخصصی عمران / كاربرد ژل میكروسیلیس در ساخت بتن های پردوام

كاربرد ژل میكروسیلیس در ساخت بتن های پردوام

 

یكی از مشكلات عمده در مورد سازه های بتنی مسئله دوام آنها در مقابل حملات شیمیائی
مانند یون كلر، سولفات و غیره در سواحل دریاها میباشد. حفاظت میلگردها همواره یكی از دغدغه های كارفرمایان پروژه ها بوده است.

امروزه توصیه اكثریت قریب به اتفاق مهندسین مشاور صنعت ساختمان استفاده از دوده سیلیسی(Silica Fume) بهمراه فوق روان كننده (Super Plasticizer) در زمان ساخت بتن میباشد . زیرا آزمایشات علمی نشان داده اند كه وجود دوده سیلیس بمیران 7% وزن سیمان در بتن به نحو چشمگیری از نفوذ یون كلر جلوگیری می كند. استفاده از دوده سیلیس بهمراه فوق روان كننده در بتن كه بصورت پودر بسیار ریز (کمتر از 1/0 میکرون) با جرم حجمی پائین 0/2Ton/M3 میباشد ، مضراتی از قبیل عدم اختلاط كامل با بتن، مشكلات انبارداری، حمل ونقل، پرت مصرف وهمچنین مشكلات زیست محیطی وخطرات بهداشتی برای پرسنل محیط كار را به همراه دارد. مسائل و مشكلات فوق الذكر و پژوهشهای متعاقب منجر به فرآوری و تولید ژل میكروسیلیس گردیده كه اولین باردر ایران توسط شركت فرآوردهای شیمیائی ساختمان درسال 1380 عرضه گردید.

 

ژل میكروسیلیس درواقع همان سیستم دوده سیلیسی و فوق روان كننده بصورت خمیری شكل و آماده مصرف میباشد كه ضمن دارا بودن قابلیت افزایش مقاومتهای شیمیائی و مكانیكی بتن ، مسائل و مشكلات سیستم دو جزئی دوده سیلیسی + فوق روان كننده را هم بطور اساسی حل كرده است.

نتایج آزمایشگاهی مركز تحقیقات ساختمان و مسكن طبق استاندارد ASTM  C 1202 حاكـی از آن است كه استفاده از 7 تا 10 درصد ژل میكروسیلیس در ساختار بتن سبب كاهش مصرف آب و افزایش مقاومتهای مكانیكی بتن تا 30% میگردد. همچنین در مقایسه با تركیب میكروسیلیس وفوق روان كننده خواص و كارآئی بتن تا 10% افزایش نشان می دهد. یا بعبارت دیگر با اطمینان كامل می توان ژل میكروسیلیس را جایگزین سیستم (دوده سیلیس + فوق روان كننده ) نمود.

 

علاوه بر ویژگیهای بارز و مشهود فیزیكی و شیمیائی ژل میكروسیلیس، قیمت رقابتی آن(درمقایسه با میكروسیلیس و فوق روان كننده) و كاهش هزینه های سربار از جمله حمل و نقل، تخلیه، بسته بندی و پرت مصرف، این محصول را در پروژه های عظیم ملی پرمصرف و بی بدیل ساخته است.

 

شركت فرآورده های شیمیائی ساختمان مفتخراست كه با توصیه بسیاری از مهندسین مشاور در پالایشگاهها و پتروشیمی های درحال ساخت ماهشهر و عسلویه سهم عمده ای در تولید و تامین هزاران تن از ژل میكروسیلیس ( با نام تجاری SF-1 ) این محصول جهت ساخت بتنهای پردوام داشته است.

 

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید تا به صفحه دانلود فایل در آپلود سنتر سایت هدایت شوید و در صفحه جدید بر روی دکمه دانلود کلیک کرده و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.iromran.ir ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار WinRar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

رمز فایل

www.iromran.ir

همچنین ببینید

دانلود پاورپوینت پروژه درس روش های اجرای ساختمان

پروژه نحوه اجرای پی در ساختمان مربوط به درس روش های اجرای ساختمان های فولادی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X بستن تبلیغات
همکاری در فروش سل یو