خانه / فیلم و مستند و اسلاید / فایل پاورپوینت / دانلود پاورپوینت هندسه کاربردی در معماری

دانلود پاورپوینت هندسه کاربردی در معماری

هدف:
چگونگی استفاده از ابزار و وسایل ترسیم و تسلط بر آنها.
آشنایی با علائم و قراردادهای ترسیم نقشه برای ثبت و انتقال اطلاعات مختلف.
روشهای ترسیم و ارائه یک بنا بصورت دو بعدی.
ترسیم اشکال سه بعدی از روی تصاویر دو بعدی.
قدرت بخشیدن به تصور فضایی.
آشنا نمودن ترسیم جسم سه بعدی به روی صفحات از طریق قوانین خاص.
کسب توانایی درک و تجسم احجام و دخل و تصرف در آنها
این درس اهداف خود را از طریق موضوعات زیر بطور موازی دنبال می کند:
۱- به دانشجو آمادگی آنرا می دهند که در ذهن خود فضای مورد نظرش را تجسم کند، از هر زاویه ای به آن نگاه کند، در آن دخل و تصرف به عمل آورد و به درک جامعی از آن حجم و فضا دست یابد.
۲- توان درک نقشه های معماری و نیز ترسیم دقیق و درست آنها را تقویت می کنند و سرفصلهای زیر را شامل می شوند.
۱- به دانشجو آمادگی آنرا می دهند که در ذهن خود فضای مورد نظرش را تجسم کند، از هر زاویه ای به آن نگاه کند، در آن دخل و تصرف به عمل آورد و به درک جامعی از آن حجم و فضا دست یابد.
این تمرینها مبتنی بر سرفصلهای زیرند و همچنین میتوانید در ادامه مطلب دریافت کنید.

 

شناخت و تصویر کردن خطوط، سطوح، احجام-تصویر نمودن احجام بر روی صفحات افق و قائم تصویر- برش احجام با صفحات مختلف و دوران، ترکیب، تسطیع، ترفیع و تداخل آنها- تکرار و گسترش احجام و درک فضایی از احجام حاصله و تصور و تصویر نمودن آنها- یافتن و تصویر گسترده احجام – درک و ساخت احجام از طریق تصاویر آنها – انواع روش*های نمایش تصاویر را بشناسند
۲- توان درک نقشه های معماری و نیز ترسیم دقیق و درست آنها را تقویت می کنند و سرفصلهای زیر را شامل می شوند:
ترسیم خطوط موازی، شبکه، دوایر و خطوط مماس، تقسیم خطوط، منحنی ها، عمود منصف نیمساز – ترسیم اشکال متشابه در مقیاسهای متفاوت – ترسیم اشکال و انتقال، دوران و تکرار آنها – ترسیم مناظر مایل از احجام و اشکال – یافتن نمای مجهول – درک نما و برش های افقی و عمودی از طریق تجربه روی احجام ساده تا پیچیده (پر و تو خالی) – نقشه خوانی – نسخه برداری از روی نقشه های پُرکار – کامل نمودن نقشه های ناقص – یافتن و تکمیل و ترسیم مقاطع جدید از روی نما و نقشه های ارائه شده – ترسیم کامل نقشه، نما و برشهای یک ساختمان – ترسیم مناظر مایل و برشهای سه بعدی از یک ساختمان

توجه فرمایید که رمز پاورپوینت  arsa می باشد. 
 

راهنمای دانلود

  • برای دانلود، به روی عبارت "دانلود" کلیک کنید تا به صفحه دانلود فایل در آپلود سنتر سایت هدایت شوید و در صفحه جدید بر روی دکمه دانلود کلیک کرده و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • جهت استفاده از فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده نموده و به پسورد هر فایل توجه نمایید.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.iromran.ir ( حتما با حروف کوچک تایپ شود ) می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار WinRar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.

رمز فایل

www.iromran.ir

همچنین ببینید

دانلود رایگان کتاب سبک شناسی معماری پیرنیا

این فایل حاوی کتاب سبک شناسی دکتر پیرنیا میباشد که سایت تخصصی عمران و معماری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X بستن تبلیغات
همکاری در فروش سل یو