سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده و رمز عبور خود را فراموش کرده اید از طریق ايــن ليـــنک آنرا بازیابی کنید.

بی نظیرترین معماری جهان

پاسخ یاب یافتن سریع پاسخ ها ویژه آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده راهنمای استفاده از امکانات سایت و روش ایجاد تاپیک جدید اینجا کلیک کنید.

برای ارتقا عنوان کاربری خود به کاربر ویژه و دسترسی به بخش ویژه VIP اینجا کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: بی نظیرترین معماری جهان

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر بخش معماری
    رشته تحصيلي
    معماری
    پسندیده
    845
    مورد پسند: 712 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    966

بی نظیرترین معماری جهان

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    6 کاربر مقابل پست sara.Architect عزیز را پسندیده اند: admin,asl148,mehrdad52,navid.mojabi,SIAMAK-TORKASHVAN7,شیرکوه

2. Top | #2

عنوان کاربر
    پاسخگو و راهنما
    مقطع تحصيلات
    لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    دانشگاه تبریز
    سال اخذ مدرک
    1352
    پایه نظام مهندسي
    پایه یک :نطارت واجرا
    پسندیده
    693
    مورد پسند: 1,134 بار در 353 پست
    میزان امتیاز
    1304

همکار محترم :Arc.Sara
    تصاویر بسیار زیبا وجالب هستند:اما بعنوان یک نفر بیننده (غیر مهندس معمار-وتوریست فرض کن):
    1-ساختمان کلیسای اول -گوتیک-باروک {شاخصه های قوسهای نوک تیز وشاخ بزی گوتیکی -بزعم تعبیر من:دستهایی رو ببالا وطلب مغفرت از اسمان(که در 800سال قبل توسط اعراب تصرف کننده ایران از ایران به اندلس وقرطبه اسپانیا -سپاه طارق-راه یافت وبعد در سراسر اروپا توسط بنایان ومعماران سنتی اسپانیایی رواج یافت-در اصل وام گرفته از معماری ایران باستان وطاقهای رومی رم باستان است.)وبخشهای پرکاری ازنما(پرکاری متاثر ازباروک) اگرچه این دو ازهم فاصله دارند-به لحاط زمان وسیک-لکن ریشه ها قبل از ظهور بصورت رگه هایی دیده میشوند. وسعت افقی وارامش تالارها وشبستانهای دعا.
    2-ساختمان میدان سرخ مسکو.تصویر6.
    من این دو را علیرغم: پرکار بودن-تجملی ونمادین بدون کارایی سازه های کنونی -از نطر نوستالژی وهنری اصیل وجاودانه به برجهای مالزی و قطر وغیره وبقیه تصاویر ترجیح می دهم. این نظر شخصی من است.
    این سازه های جدید:از نظر تکنیک-اسایش-استفاده عالی از فضا ها -کاربرد منطقه وطرح جامع شهری واستراکچهر حرف اول را می زنند.-اما در برابران سازه های کهنه وقدیمی وپرشکوه وپرکار وپر زحمت -زیبایی انان همچون قالی ماشینی محکم وعالی ولی "بیروح"است-وان سازه های قدیمی :"فرش دستبافت"هستند-"روح ورنج سازنده" را در خود دارند-واین ان حس نوستالژی است که به بیننده وتوریست القا می شود-وبرای همین بازدید اثار باستانی علاوه برتاریخ-بیشتر بخاطر پیوند عاطفی افراد با این سازه هاست در پروسه انتقال پیام عاطفی سازندگان که از خشت -خشت این بناها به نسلهای بعدی منقل می شود.
    از انجا که این بحث:فلسفی-جامعه شناسی را بدنبال داردومفصلاست -من بهمین مقدار بسنده می کنم. واگر دیگر همکاران بحث کنند مشارکت میکنم. بازهم تشکر از همه این مجموعه زیبا وکار شما.
    3 کاربر مقابل پست SIAMAK-TORKASHVAN7 عزیز را پسندیده اند: admin,mehrdad52,sara.Architect

3. Top | #3

عنوان کاربر
    مدیر بخش معماری
    رشته تحصيلي
    معماری
    پسندیده
    845
    مورد پسند: 712 بار در 242 پست
    میزان امتیاز
    966
    با عرض سلام خدمت استاد بزرگوار مهندس ترکاشوند
    از شما به خاطر ارائه مطالب مفید تون بسیار سپاسگذارم.برای من خیلی مفید و ارزشمند بود.
    کاربر مقابل پست sara.Architect عزیز را پسندیده است: شیرکوه

4. Top | #4

عنوان کاربر
    پاسخگو و راهنما
    مقطع تحصيلات
    لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    دانشگاه تبریز
    سال اخذ مدرک
    1352
    پایه نظام مهندسي
    پایه یک :نطارت واجرا
    پسندیده
    693
    مورد پسند: 1,134 بار در 353 پست
    میزان امتیاز
    1304
    نقل قول نوشته اصلی توسط ساراارشیتکت نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت استاد بزرگوار مهندس ترکاشوند
    از شما به خاطر ارائه مطالب مفید تون بسیار سپاسگذارم.برای من خیلی مفید و ارزشمند بود.
    شما لطف دارید وبزرگوارید-این را فرض کنید یک تماشگر عادی از نمایشگاه عکسهای شما در دفتر بازدید نوشته است.
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    2 کاربر مقابل پست SIAMAK-TORKASHVAN7 عزیز را پسندیده اند: sara.Architect,شیرکوه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع