سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده و رمز عبور خود را فراموش کرده اید از طریق ايــن ليـــنک آنرا بازیابی کنید.

درخواست راهنمایی جهت خرید ملک کلنگی

پاسخ یاب یافتن سریع پاسخ ها ویژه آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده راهنمای استفاده از امکانات سایت و روش ایجاد تاپیک جدید اینجا کلیک کنید.

برای ارتقا عنوان کاربری خود به کاربر ویژه و دسترسی به بخش ویژه VIP اینجا کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: درخواست راهنمایی جهت خرید ملک کلنگی

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    0
    مورد پسند: 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    251

درخواست راهنمایی جهت خرید ملک کلنگی

سلام دوستان
    من تازه عضو شدم و نمیدونم جای درستی برای پرسیدن سوالم انتخاب کردم یا خیر. امیدوارم مدیران دلخور نشن.

اما سوال اصلی من این هست که، ان شاءالله اگر خدا بخواد تصمیم به خرید یک منزل برای سکونت دارم. اما با توجه به بازار راکد فعلی و همچنین علاقه به خانه ی حیاط دار و مستقل، تصمیم به خرید ملک کلنگی قابل سکونت گرفتم. و البته شاید خودم بعدا بازسازی اساسی کردم و یا کوبیدم و از اول ساختم.

ولی چیزی که برام سوال شده مقررات ساختمان سازی هست. چیزی که من شنیدم و سرچ کردم این بوده که تراکم که به زمین های مسکونی میدن حداکثر ۶۰درصد هست. و البته برخی جزییات هم داره. مثلا زمین زیر ۵۰ متر(شایدم ۶۰متر؟) رو اصلا جواز ساخت نمیدن. و یا یک جای دیگه نوشته بود حداقل متراژ آپارتمان باید ۳۵ (یه جای دیگه ۴۰) متر بشه بعد ساخت. و یا جای دیگه نوشته بود زمین زیر ۱۰۰ متر رو فقط ۱ طبقه بنا میدن به مساحت ۱۰۰ درصد بنا. و ....

خلاصه جزییات و تبصره های زیادی داره که گویا هر چند سال یکبار تغییر هم میکنه و من نمیدونم کدوم یکی از چیزایی که بالا نوشتم الان معتبر هستش.

منتهی سوال اصلی من ۲تا چیزه. الان من یک ملکی رو در تهران (سمت جنت اباد جنوبی) دیده ام که ۷۵ متر زمین داره. و سه طبقه آپارتمانی ۶۰ متری داخلش ساخته و شمالی هست ملک و بالای ۲۰ سال عمر داره و تک سند هست. الان برای من سوال هست که اگر کسی بخواد این ملک رو بکوبه و دوباره بسازه، چند طبقه میتونه بسازه و متراژ هر طبقه چقدر میشه؟

همچنین آیا میشه این ملک رو کوبید و از اول با همین نقشه ساخت؟ اینو از این جهت میگم که ۶۰ متر بنایی که الان ساخته شده به نسبت ۷۵ متر زمین، بیش از ۶۰٪ شده.

یا مثلا ۲تا ملک دیگه توی مناطق بافت فرسوده ی زرگنده و قیطریه دیدم. یکیشون ۴۲ متر زمین داشت و ۳ طبقه ی ۳۸ متری بنا داشت (بالای ۲۵ سال). و دیگری فکر کنم ۴۸ متر بنا داشت و ۲.۵ طبقه مجموعا ۷۸ متر بنا داشت. و اونم بالای ۲۵ سال.

الان این املاک رو کسی بخواد بخره و بکوبه، وضعیت ملک جدیدی که میتونه داخلش بسازه چی هست؟ آیا میتونه ملک با متراژ مشابه آنچیزی که الان موجوده بسازه؟

خیلی ممنون میشم کلا اگر نکته ای در خرید ملک کلنگی هست بفرمایید تا من یاد بگیرم و در نظر داشته باشم.
    اینم بگم که هدف کوتاه مدت من سکونت هست. اما در بلند مدت شاید به قصد ساختن و فروختن و یا ساختن به جهت نوسازی و ادامه ی سکونت بخوام بهش نگاه کنم.

***راستی یک ملک دیگه هم سمت داراباد دیدم. اون یک زمین ۵۹ متری داشت که داخلش ۵۴ متر بنای ۱ طبقه داشت. خیابونش هم پهن بود و اطرافیانش تقریبا همه اپارتمانای جدید بودن. وضعیت این ملک چگونه خواهد بود پس از تخریب؟ آیا میشه حداقل دوبلکسش کرد؟

ضمنا همه موارد سند شخصی داشتند.

فوق العاده ممنونم از دوستانی که راهنمایی میکنند...خدا خیرتون بده

2. Top | #2

عنوان کاربر
    مدير کـل سايت
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران سازه
    پایه نظام مهندسي
    1نظارت و اجرا
    پسندیده
    3,174
    مورد پسند: 2,249 بار در 941 پست
    میزان امتیاز
    3741
    با سلام
    دوست عزیز قانون 60 درصد زیربنا برای همه جا ثابت هست و شما از مساحت زمین 60 درصد آنرا می توانید اشغال کنید حالا بعضی جاها میان اقدام به پیشروی میکنند و مساحت بیشتری را اشغال میکنند که در این مورد شهرداری آنها را به کمیسیون ماده 100 ارجاع میدهد و در صورت موافقت کمیسیون جریمه از ایشان گرفته شده و اجازه ادامه ساخت و تکمیل ساختمان داده می شود
    ملک کلنگی تا زمانی که قصد تخریب و نوسازی آنرا نداشته باشید به همان صورت باقی می ماند و ممکن است ملکی حتی عقب نشینی داشته باشد که در اینصورت موقعی که شما اقدام به تخریب میکنید و پروانه ساختمانی جدید میگیرید شما را مجبور به عقب نشینی میکنند که این موارد را هم باید در نظر داشته باشید
    با توجه به اینکه در هر شهر شهرداریها قوانین خاص خود را دارند بهترین کار اینست که به شهرداری منطقه خودتان مراجعه کنید و در مورد این ملک سوال کنید
    ممکنه ساختمان سه طبقه ای که فرمودید طبق قوانین جدیدشان فقط 2 طبقه اجازه ساخت دهند
    الان در کوچه ها ضابطه تعداد طبقات را رعایت میکنند و برای هر کوچه یک ضابطه خاص وجود دارد که تا تعداد طبقات خاصی را اجازه ساخت می دهند
    در کل بهتر است به شهرداری آن منطقه مراجعه کرده و مورد را سوال کنید
    موفق باشید
    کاربر مقابل پست admin عزیز را پسندیده است: SIAMAK-TORKASHVAN7
    [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]

----------------------------------------------------------

3. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    0
    مورد پسند: 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    154
    سلام. به نظرم از نظر مشاورین در وبسایت[تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ] برای خرید خانه کلنگی استفاده کنین.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع