سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده و رمز عبور خود را فراموش کرده اید از طریق ايــن ليـــنک آنرا بازیابی کنید.

سبک معماری "اسم" - پایه گذار معمار ایرانی مهندس عامری فرد - صفحه 2

پاسخ یاب یافتن سریع پاسخ ها ویژه آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده راهنمای استفاده از امکانات سایت و روش ایجاد تاپیک جدید اینجا کلیک کنید.

برای ارتقا عنوان کاربری خود به کاربر ویژه و دسترسی به بخش ویژه VIP اینجا کلیک کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 15 از 15

موضوع: سبک معماری "اسم" - پایه گذار معمار ایرانی مهندس عامری فرد

1. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    1
    مورد پسند: 51 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    409
    بخشی از پروژه های مجموعه مهندسینasm
    [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]
    4 کاربر مقابل پست مهندسین ASM عزیز را پسندیده اند: admin,Ar Sa,sara.Architect,SIAMAK-TORKASHVAN7

2. Top | #12

عنوان کاربر
    پاسخگو و راهنما
    مقطع تحصيلات
    لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    دانشگاه تبریز
    سال اخذ مدرک
    1352
    پایه نظام مهندسي
    پایه یک :نطارت واجرا
    پسندیده
    693
    مورد پسند: 1,134 بار در 353 پست
    میزان امتیاز
    1307
    با تشکر فراوان از گروه مهندس مشاور asm:
    سبک "اسم" را در واقع باید با نام بنیان گذار ان :مهندس عامری فرد شناخت. وحرکت وجهش علمی وهنری ایشان از دو جهت برجسته ودر خور تحسین است:
    1- من عقیده دارم :معماری از سنخ هنر است وبا علم که براساس تجارب فیزیکی دسته بندی وفرموله می شود -فرق دارد- این عقیده شخصی من است وبرای ان -در جای خود -دلایلی دارم. در اولین مرحله :ایشان با تلفیق :این دو توانستند نگاهی جدید به معماری فعلی کشور بوجود بیاورند.
    2-هر طرح این گروه را می توان با هویتی مستقل و مفاهییمی تازه در ارتباط بااین هویت وبصورت تجریدی ومستقل از دیگر اثار نگاه کرد-مطالعه نمود-و لذت برد. کلید وگذر واژه گشودن ورود به مفاهیم طرحهای مهندس عامری فرد وهمکارانش را باید در" نام "و "عنوانی" که به طرحهایش میدهد جست. نام طرح نشان از الهام نهادین ان در کارهایشان می دهد. در این راستا بسیاری از تلفیقات:علمی-هنری کارهای ایشان در واقع خود :ترکیب وکمپوزیسیونی بسیار فنی وجالب را می دهد: بطریق اولی: الهام از هویت ایرانی وفرهنگی ومعماری دوره اسلامی قرون هجری باضافه دانش و الهام از هنر ذاتی معماری خالص(بدون مقید ومحدود شدن در مدرنتیه وپسا مدرن فعلی) -خود بنطر من "موجد سبکی خاص گردیده که تصور می کنم اگر بدان :مکتب ویا حداقل سبک بگوییم -هیچ نامی -مناسب تر از خود:ASM نیست".
    اگرچه سخن بسیاردارم و علاقه به بحث وتحلیل در این سبک-اما فضا محدود ومن نیز خود را صاحب نطر نمی دانم. واین نطر مرا بعنوان یکی از طرفداران نطریه های معماری مهندس عامری فرد وهمکارانشان تلقی کنید.
    در نهایت:مهندس عامری فرد ومهندسان معمار گروهش -جوانانی هستند با قدرت خلاقیت بالا و بسیار جالب که می توانند در رقابت با معماران مطرح فعلی جهان :"شانه به شانه" وتنگاتنگ -حرکت کنند.وابن در وضعیت حمایت کمرنگی که از مقوله :هنر در کشور ما می شود-کم نیست وجای تقدیر از این مشاور جوان دارد.در این پست:نطر شخصی من :مجذوب باغ برج سلام شد.اگرچه همه زیبایند و جذاب-ولی روی این اثر توقف وتفکر بیشتری داشتم.
    برای گروه جوان وخلاق مهندس مشاور :ASM : و مهندس عامری عامری فرد عزیز ارزوی موفقیت دارم .

3 کاربر مقابل پست SIAMAK-TORKASHVAN7 عزیز را پسندیده اند: admin,Ar Sa,sara.Architect

3. Top | #13

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    مقطع تحصيلات
    لیسانس
    رشته تحصيلي
    مهندسی معماری
    نام دانشگاه
    دانشگاه دیلمان
    سال اخذ مدرک
    94
    پسندیده
    16
    مورد پسند: 37 بار در 19 پست
    میزان امتیاز
    455
    سلام.من میخواستم یه نظری بدم. اگه دقت کنید عکسها قشنگه.البته اینایی که دیدید ساخته نشدن چون عکسها همه رندر مکس بود.همون جوری که گفتم فقط قشنگه ولی زیبا نیست.خب من در طی پژوهش هایی که در حوزه ی رشته ی خودم (معماری) داشتم میتونم بگم اینجور سبک ها داره کم کم منسوخ میشه.منظورم منسوخ برای مردم نه برای اشراف.مردم آرامش میخوان.آیا شمایی که میگین این بناها خوبه خودتون اگه باشید در اونها احساس خوبی بهتون دست میده؟مسلما نه!!میگم نه چون مطمئن هستم اگه شما برید مسجد جامع اصفهان رو ببینید جلوش زانو میزنید.خب چرا؟جوابش اینه حقیقت و هنر جدا نشدن از هم.بناهای گذشته زیبا بود نه قشنگ.این دو کلمه باهم تفاوت دارن.به آقای ترکاشون پیشنهاد میکنم کتاب سبک شناسی معماری ایرانی اثر استاد پیرنیا رو بخرن و بخونن.اون وقت زیبایی رو درک میکنن.این سبک اسم کپی برداری از سبک نئوکلاسیک 50 سال پیش بود.50 هم نه بیشتر.کتاب معماری معاصر غرب اثر دکتر قبادیان نوشته همه ی اینا رو.من کتابشو دارم ولی حوصله گشتن ندارم.فصل معماری نئوکلاسیک یا پست مدرن رو مدرن رو بخونید.کتاب اصفهان باغ اسمان دکتر حسین یاوری هم بخونید.همینطور کتاب خشت و خیال.ایرانیها جدیدا یاد گرفتن کپی بکنن بگن سبک زدیم.آقای ترکاشون و همه ی جامعه مهندسین ما توی 100 سال گذشته توی معماری هیچ کاری نتونستیم بکنیم کشورو به گند کشیدیم با چیزای مزخرف.این وضع دانشگاهه اینم معماری و هنر که همه ی زندگیه ما هستش ولی کسی حرف نمیزنه و همه لال مونی گرفتن.تهران رو میبینید؟همین یه نمونه کافیه دیگه...تمام این طرح هایی که من دارم میبینم در این صفحه اسمش سبک نیست کپی برداریه.همین و نه بیشتر.مهندسین ما مطالعه نمیکنن.اینو با جرات 100% میگم.منم که اینهمه کتاب خوندم عملا چیزی نمیتونم بگم چون مردم گذشته ما دیندار بودن .معماری با دین در ارتباطه.
    2 کاربر مقابل پست faridpurreza عزیز را پسندیده اند: Ar Sa,sara.Architect

4. Top | #14

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    مقطع تحصيلات
    لیسانس
    رشته تحصيلي
    مهندسی معماری
    نام دانشگاه
    دانشگاه دیلمان
    سال اخذ مدرک
    94
    پسندیده
    16
    مورد پسند: 37 بار در 19 پست
    میزان امتیاز
    455
    میخاوم راجع به این موضوع بحث بشه.پش همه دوستان جواب بدن
    3 کاربر مقابل پست faridpurreza عزیز را پسندیده اند: Ar Sa,sara.Architect,SIAMAK-TORKASHVAN7

5. Top | #15

عنوان کاربر
    پاسخگو و راهنما
    مقطع تحصيلات
    لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    دانشگاه تبریز
    سال اخذ مدرک
    1352
    پایه نظام مهندسي
    پایه یک :نطارت واجرا
    پسندیده
    693
    مورد پسند: 1,134 بار در 353 پست
    میزان امتیاز
    1307

دوستان با سلام واحترام -وبویزه همکاران ارشیتکت:
    قبلا هم در تاپیک هایم گفته ام وباز تکرار می کنم: من مهندس : راه وساختمان وسیویل هستم-به سال اخذ مدرک بنده از دانشگاه دولتی تبریز قبل انقلاب نگاه کنید-ما راه وساختمان را باهم می خواندیم -گرایش کاری من هم 40 سال از 25 سالگی تا بحال که 66 سالم است با احتساب 5سال بازنشستگی :36 سال مفید کاری:در مشاوران سیویل: اب وسد وتصفییه خانه و راه سازی و سازه و کار محاسبات ونظارت واجرا در مشاوران :معمار وشهرساز بوده است. این شمه را گفتم که بنده:ارشیتکت نیستم ویا شهر ساز-اما در کار با دفاتر انها(که بسیار مشهورند ومرا از ذکر نام انها معاف دارید) وهمچنین در سالهای 1349 و1350 -دانشجوی جوانی بصورت نقشه کش در دفتر :مرحوم مهندس سیحون در خیابان کاخ ودیگر شهرسازان که نام همه را نمی توانم ذکر کنم کار می کردم وکار اموزی. ومفاهیم معماری وشهر سازی زیادی از انان در کنار رشته اصلی خود-سازه-اموختم. وهمیشه مدیون انها.
    ولذا اظهار نظر های من -براساس علاقه ومطالعه در کارهای این عزیزان (بجای خواندن:رمان! وسینما! ومجله:زن روز!!) بوده است. کارهای مهندس عامری هم هرچه هست :دوست دارم - واین مهندس جوان وگروهش -حداقل انقدر همت وعزم داشتند -که برخلاف بسیاری از مهندسین امروزی وهمسن خود بجای شعار وحرف!- کارهایی را عرضه نمودند.
    گفتم-بنده معمار وصاحب نظر در این رشته نیستم- نظراتم هم همیشه گفته ام شخصی است وبرای خودم -دیگران خواه از ان پند گیرند خواه ملال!- مختارند قبول کنند یا نکنند-بخودشان مربوط است.
    اما اقای رضاپور مورد خوبی مطرح کردو کتابهای خوبی را نام بردند که از این توصیه متشکرم واستقبال می کنم.-امید که :ایشان با مسئولیت ارشیتکت بودنشان ودوست ارجمند جناب مهندس سعید مدیریت محترم تالار معماری ودیگر همکاران مهندس معمار که مسئولیت نام ارشیتکت را دارند-با بحث در این باره :فعالیت چشمگیر نموده وامثال بنده غیر ارشیتکت بتوانم از برخورد ارای انها وشما مهندسان معمار بیاموزم وبهره مند شوم.حال این گوی واین میدان-و ببینیم وتعریف کنیم-مستمع خواهیم بود وشاگرد ویاد می گیریم-یسم الله.
    ویرایش توسط SIAMAK-TORKASHVAN7 : ۱۷ ۱۲ -۱۳۹۳ در ساعت 08:09
    کاربر مقابل پست SIAMAK-TORKASHVAN7 عزیز را پسندیده است: sara.Architect

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)