سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده و رمز عبور خود را فراموش کرده اید از طریق ايــن ليـــنک آنرا بازیابی کنید.

"هم درس خواندن هم کار کردن"

پاسخ یاب یافتن سریع پاسخ ها ویژه آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده راهنمای استفاده از امکانات سایت و روش ایجاد تاپیک جدید اینجا کلیک کنید.

برای ارتقا عنوان کاربری خود به کاربر ویژه و دسترسی به بخش ویژه VIP اینجا کلیک کنید.
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25

موضوع: "هم درس خواندن هم کار کردن"

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    46
    مورد پسند: 37 بار در 16 پست
    میزان امتیاز
    445

"هم درس خواندن هم کار کردن"

باسلام به همه دوستان خودم كه ازلابه لاي1001كتابوجزوه جور و واجور پا شديد ولحظه اي نشستيد پاي كامپيوتر به هواي اينكه لحظاتي روازفكركنكور لعنتي خلاص شيد اما
    ميگن واسه موفقيت بايد ابتدا موفقيت ودرذهنت تجسم كني فرض كني الان به هدفت رسيدي حالا ببيني چياتغييركرده وچيا نه؟
    آياهمه اونچيزايي كه فكرميكردي بارسيدن به هدفت دگرگون ميشه شده يا نه يه سري بدبختي به بدبختي هات اضافه شده؟
    ميگن بااينكار ياسراغش نميري يا اگه بري مردونه ميري البته ميگن
    اعتقاد من اينه آدم ارشد نخونه يا اگه خواست مشتي بخونه حالا سوالم از همه دوستان بخصوص پيشكسوتهاودود چراغ خورده
    هاي عزيز كه توقلبم جادارند اينه كه بااين فرض كه بنده سازه شريف يا اميركبير ياحتي 1درجه پايين ترفردوسي ياصنعتي

اصفهان.... قبول بشم(يعني همون مشتي كه عرض كردم) چه گزينه هايي روبروم قرار داره؟آيادرگرفتن شغلي مناسب ودرآمدي خوب

خيلي كمكم ميكنه؟يا نه اگه اين3سال(2ارشد+1اعمال شاقه(كنكورو...))متمركز رو كار ميشدم بهتر ميتونستم پيشرفت كنم
    آيادراين اوضاع كاري واين پذيرش هاي بي حدومرز رشتمون آيا اين كار يك ضرورت محسوب ميشه واسه متفاوت بودن از بقيه؟
    آخه ميگن اگه الان از بالاي يه ساختمان3طبقه 1آجرول كني با احتمال بالاي95درصد آجرتوسر يه مهندس ميخوره
    ازسراسري وآزادبگير تاپيام نوروغيرانتفاعي وعلمي كاربردي و...ماشاالله همشونم عمران ومعماري ميگيرن
    من تصميم گرفتم شركت كنم 1بار براي هميشه اما نه به خاطر اين چيزايي كه گفتم فقط ميخوام به خودم ثابت كنم ميتونم
    خواهشي كه دارم تجربياتتون و دراختيار امثال من بزاريد شايد دراين راه ثابت قدمتر قدم برداريم.موفق باشيد
    کاربر مقابل پست mohammad-elmi عزیز را پسندیده است: boushehromran

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    47
    مورد پسند: 78 بار در 25 پست
    میزان امتیاز
    526
    جناب مهندس علمی عزیز سلام/شبتون بخیر/امیدکه سلامتید/مطمئنادروهله ی اول بیشتروبهترازهرکسی این خودشخص هست که میتونه به خودش کمک کنه وببینه اززندگی چه انتظاری داره وچی میخواد /درتعیین هدف یابرنامه ریزی های سرنوشت سازتعمیم دادن مصداق ها برای شخص گاهی مفید وگاهی بسیارخطرناک هست/اینکه به عنوان مثال چون فلان شخص یااشخاصی راکه من میشناسم بامدرک ارشدموفق هستند دلیل برموفق شدن یاعدم موفقیت شما نمیشه چراکه افرادمجموعه ای ازاستعدادها خلق وخو ها ناتوانی ها احساسات ومنطق وفرهنگ ووووهستندکه صرف ایرانی بودن کافی برای برداشت هاودیدگاه های یکسان داشتن نیست//بحث شمافراترازیک موضوع کوچک علمی است وبسیاری ازکاشناسان علوم انسانی دیدگاه های کاملا متفاوت ومتناقض دارند!!!!!!!خستتون نکنم نظر شخصی ام بدون آوردن دلایلش که زیاد وواسه ی خودم قانع کننده هست وجای ابرازش نیست این هست که اگربی رودربایستی توان خوندنش رودارید حتما وحتما وحتما بخونید ضررنمیکنید ودرضمن کسی بابتش دراجتماع گونی گونی پول بهتون نمیده!!!!ازطرفی درزمان بقول شما 3سال کسی هم جلوی کارکردن شمارونمیگیره ومانع ازپیشرفتتون درزمینه های دیگه نمیشه//ارشدپادگان نظامی نیست که مجبورباشید نگهبانی وپاسبخشی بدید!!!وبهتون ماهی درروزمرخصی بدهند!!!نمیدونم چندسالتون هست اماخصوصا اگرجوان هستید کمی زمان وتجربه ی شخصی درزندگی لازم هست تادرآینده خودتون تفاوتش رولمس کنید وحسرت نخورید که ای کاش آن سالهاارشدمیگرفتم!ببخشید ازپرحرفی ام//موفق باشید/محرابی
    3 کاربر مقابل پست galia عزیز را پسندیده اند: admin,boushehromran,mohammad-elmi

3. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    21
    مورد پسند: 28 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    508
    اگه میخواید فقط به خودتون ثابت کنین می تونین،شرکت کنین و مشتی هم بخونین.وگرنه داشتن مدرک ارشد نه پول میاره براتون نه شغل بهتر!
    برای پول درآوردن باید کار کنید و برای داشتن شغل بهتر باید پارتی داشته باشین.میبینین؟هیچ ربطی به مدرک ارشد نداره
    باید ببینید درس خوندن رو دوست دارید یا نه.اگه دوست دارین برین دنبالش و با لذت بخونین،در کنارش کار هم میتونید انجام بدید و اگه دوست ندارین درس خوندن رو و فقط چون تب ارشد الان بسیار بالاست میخواین مدرک بگیرین،بی خیال قضیه بشین.

موفق باشید
    2 کاربر مقابل پست mbn65 عزیز را پسندیده اند: admin,boushehromran

4. Top | #4

عنوان کاربر
    مدير کـل سايت
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران سازه
    پایه نظام مهندسي
    1نظارت و اجرا
    پسندیده
    3,174
    مورد پسند: 2,249 بار در 941 پست
    میزان امتیاز
    3740
    با سلام
    همانطور که دوستان گفتند معمولا ارشد گرفتن در کار کمتر تاثیر داشته البته ممکنه کاری باشه که فقط مدرک ارشد بخوان ولی در کل روی علاقه خودتون تمرکز کنید و به خاطر علاقه خودتون ارشد بگیرین چون در حال حاضر تمام کارهایی که با مدرک کارشناسی میشه انجام داد با ارشد هم میشه
    و با توجه به خروجی زیاد دانشگاه ها الان مدرک ارشد هم داره اشباع میشه
    اگر بتوانید هم کار کنید و هم ارشد بخونید به نظر من بهتر است البته اگر کار کردن به درستون صدمه وارد نکنه چون میتونه شما را یه مقدار جلو بندازه با توجه به اینکه سابقه کاری بالا میره و بعد از مدرک ارشد میتونید در کارهای بهتری شرکت کنید
    موفق باشید
    2 کاربر مقابل پست admin عزیز را پسندیده اند: boushehromran,juki
    [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]

----------------------------------------------------------

5. Top | #5

عنوان کاربر
    پاسخگو و راهنما
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران-سازه
    نام دانشگاه
    بین المللی امام خمینی
    سال اخذ مدرک
    1392
    پایه نظام مهندسي
    3 محاسبات، نظارت، اجرا
    پسندیده
    567
    مورد پسند: 2,299 بار در 917 پست
    میزان امتیاز
    2657
    سلام
    به نظر من هم ارشد خوندن خوبه ولی کار بر ارشد ارجحیت داره
    ولی خوندن ارشد در کنار کار کار کردن خیلی عالی میشه
    تو ارشد چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت. من که وقتی وارد این مقطع شدم تازه فهمیدم که تو لیسانس چیزی یاد نگرفتم!
    ارشد خوندن شاید کمی سخت باشه ولی شیرین و لذت بخش هستش! چون خودت کار میکنی، خودت دنبال همه چی هستی و وبه نتیجه رسیدنش قشنگه!
    موفق باشید
    6 کاربر مقابل پست CivilF عزیز را پسندیده اند: admin,boushehromran,mbn65,mohammad-elmi,nasrin153,omrankadeh
    طراحی سازه، تدریس خصوصی و ترجمه متون انگلیسی
    [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ][تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]

6. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    47
    میزان امتیاز
    526

ارشد؟خواندن یانخواندن؟

باسلام/البته کمی بسیارمختصربانظرشیطونک که درکارشناسی چیزی یادنمیگیری مخالفم!!!چون فلسفه ی ارشد مطالب جدید یادگرفتن نیست بلکه نگاهی نو وعمیقترنسبت به بسیاری ازآموخته هاست درارشدهم بستگی به خودشخص داره که باچه دیدگاهی میخواهد ادامه بده //بخش عمده ای ازاینکه درلیسانس چیزی یاد نگرفتم!!به گفته ی شما برمیگرده به خود دانشجو /وقتی دیدگاه غالب این باشه که:ای بابا 10یا12بگیریم یا دم استاد رو میبینیم ومخ اش!!!!روکارمیگیریم یکجوری پاس میکنیم//مسلماچیزی یاد نمیگیریم //واقعا همه ی ارشد هابیشتر ازکارشناس ها میدونند؟!اما اما اما به دلایلی کمی متفاوت موافقم که حتما ارشد بخونید ...موفق باشید
    3 کاربر مقابل پست galia عزیز را پسندیده اند: admin,boushehromran,mbn65

7. Top | #7

عنوان کاربر
    پاسخگو و راهنما
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران-سازه
    نام دانشگاه
    بین المللی امام خمینی
    سال اخذ مدرک
    1392
    پایه نظام مهندسي
    3 محاسبات، نظارت، اجرا
    پسندیده
    567
    مورد پسند: 2,299 بار در 917 پست
    میزان امتیاز
    2657

Re: ارشد؟خواندن یانخواندن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط galia
    باسلام/البته کمی بسیارمختصربانظرشیطونک که درکارشناسی چیزی یادنمیگیری مخالفم!!!چون فلسفه ی ارشد مطالب جدید یادگرفتن نیست بلکه نگاهی نو وعمیقترنسبت به بسیاری ازآموخته هاست درارشدهم بستگی به خودشخص داره که باچه دیدگاهی میخواهد ادامه بده //بخش عمده ای ازاینکه درلیسانس چیزی یاد نگرفتم!!به گفته ی شما برمیگرده به خود دانشجو /وقتی دیدگاه غالب این باشه که:ای بابا 10یا12بگیریم یا دم استاد رو میبینیم ومخ اش!!!!روکارمیگیریم یکجوری پاس میکنیم//مسلماچیزی یاد نمیگیریم //واقعا همه ی ارشد هابیشتر ازکارشناس ها میدونند؟!اما اما اما به دلایلی کمی متفاوت موافقم که حتما ارشد بخونید ...موفق باشید
    سلام
    منظور من از این حرفم این بود که وقتی میای تو ارشد تازه میفهمی که تو کارشناسی چیزهایی که خوندی چی بوده!
    یعنی تازه موضوع میاد دستت! مفاهیم رو میفهمی! درکت نسبت به مطالب فوق العاده بیشتر میشه و ...
    3 کاربر مقابل پست CivilF عزیز را پسندیده اند: admin,boushehromran,galia
    طراحی سازه، تدریس خصوصی و ترجمه متون انگلیسی
    [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ][تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]

8. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    47
    میزان امتیاز
    526
    باسلام به شما واساتیدم وعزیزان/سرکارخانم مهندس یاجناب مهندس شیطونک شبتون بخیر/تشکر ازتوجه به پیام حقیر /بله کاملا درست میفرمایید منهم موافقم که نگاهی نوتروکمی متفاوت بروزخواهدکرد وامیدوارم دوستانی که وارد مقطع ارشد خواهند شددیدگاه وتجربیات شما اساتید روفراموش نکنند //آرزوی سلامتی و ورود به مقطع دکتری برای شما دارم/شاگردشما وهمه ی اساتید:محرابی
    3 کاربر مقابل پست galia عزیز را پسندیده اند: admin,boushehromran,CivilF

9. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    3
    مورد پسند: 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    424
    سلام به همه.من الان دانشجوی کارشناسی عمرانم و با عشق و علاقه ی خیلی شدید وارد این رشته شدم.و به نظر من علاقه مهمترین محرک برای ادامه دادن هست.ولی از این دیدگاه که پرسیدین بخونیم یا نخونیم.باید بگم در نهایت کسی موفق میشه که کار بلد باشه.من کسی رو می شناسم که مدرک دکترا داره ولی هیچی از کار اجرایی و عملی سرش نمی شه متاسفانه.
    3 کاربر مقابل پست behnoush عزیز را پسندیده اند: admin,boushehromran,galia

10. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    47
    میزان امتیاز
    526
    سلام/شب عزیزان بخیر/سرکار خانم یاآقای بهنوش امیدکه علاقه وپشتکارتون مداوم باشه/فرمایشتون درسته امافراموش نکنیم این عمومیت نداره ونظر غالب نیست /انشاالله شما ودوستان موفق باشید/
    2 کاربر مقابل پست galia عزیز را پسندیده اند: admin,boushehromran

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)