[تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]

51111111111
دسته: [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ] نوشته شده توسط تکنو صنعت بازدید: 6
  • [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]
  • [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]


تکنو صنعت به عنوان بزرگترین تولید کننده دستگاه [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]و [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ] ، امروز قصد دارد در مقاله آموزشی خود نحوه خاموت زدن و [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ] را به صورت علمی مورد بررسی قرار دهد. یک سوال اساسی این است که آیا شما در مورد خم های میله های تقویت کننده فولاد (میلگرد) هستید که در بتن صنعت ساختمان سازی چگونه می توان خاموت یکپارچه قرار دارد، که تا حدودی خم میلگرد به بتن اسیب نزند. خوشبختانه، در ساخت یک بنا فلزی با قالب بتن و میلگرد یکپارچه تنها حداقل استفاده از میلگرد به طور کلی نیازمند خم شدن است. ما میلگرد را که در پایه قرار گرفته است، خم می کنیم تا بتن را روی آن بگیریم. بعدها، آن را خم می کنیم تا میلگرد در پوسته بتنی قرار گیرد. این پوسته را به پایه یا پرتو حلقه متصل می کند.

اما سوال اینجاست آیا این خم شدن میلگرد باعث تضعیف یا خسارت به میلگرد است؟ سه مطالعه توسط محققان حرفه ای در تلاشند تا این سوال را پاسخ دهند. در اینجا خلاصه ای از یافته های خود که مخصوصا برای روند ما اعمال می شود، همراه با اطلاعاتی که در آن شما می توانید تمام مقاله را بخوانید:
مقاله: "خم شدن سرد / اصلاح تقویت تقویت کننده ها چقدر خطرناک است؟"
نویسنده: جوزی I. Restrepo، مدرس ارشد مهندسی عمران در دانشگاه کانتربری، نیوزیلند و عضو ACI (موسسه بتن آمریکایی)؛ Francisco J. Crisafulli، مدرس ارشد در دانشگاه ملی Cuyo، مندوزا، آرژانتین و عضو ACI؛ رابرت پارک، استاد مهندسی عمران، معاون معاون دانشگاه كانتربری، نیوزیلند و عضو افتخاری آكری. این مطالعه در نیوزیلند انجام شد که در آن استانداردهای ساخت و ساز بتن مانع از خم شدن و صاف کردن میلگرد می شود که به صورت جزئی در بتن قرار داده شده است اگر این روش توسط خاموت زن مهندس طراح یا سرپرست از پیش تعیین نشده باشد. در آمریکا، ACI 318-95 ساختمان ما اجازه می دهد خم خنک (خم خم بدون نیاز به اعمال حرارت) و صاف کردن اگر مجاز در طرح های طراحی شده و یا توسط مهندس سایت. در نتیجه، محققان مشتاق بودند تا اثرات این عمل تا حدی مشکوک یاد بگیرند.

آنها 56 تست کششی یا استرس بر روی میلگرد تولید شده در نیوزیلند (نمرات 300 و 420) انجام دادند که با میلگرد آمریکایی در نمرات فولاد 40 و 60 مناسب است. در تعداد قابل توجهی از این آزمایشها، آنها خمشی با طول 20.5 اینچ (520 میلی متر) # 3 (قطر 3/8 ") و # 4 (1/2" قطر) میلگرد. نیوزلندی ها دریافتند که خم شدن سرد و صاف کردن میلگرد در بتن، میله ها را تضعیف نمی کند، اگر از یک زاویه بیش از 90 درجه خمیدگی نداشته باشند و این روش فقط یکبار استفاده می شود . با توجه به این تحققیقات [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ] و [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]تکنو صنعت از این روش استفاده می کند.

مقاله: "خم شدن و صاف کردن فولاد تقویت شده با استفاده از [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]"
نویسنده: خسرو بابل، مشاور متخصص بتن مسلح و عضو ACI؛ نیل م. هاوکینز، رئیس بخش مهندسی عمران، دانشگاه ایلینوی، اوربانا شامپاین و همکارش ACI. خلاصه: این محققان مطالعه خود را پس از اولین تکمیل آغاز شد نگرانی آنها ناشی از گزارش - نادر اما نگران کننده - ترک خوردگی وقتی میلگرد خم و صاف و از نگرانی های مهندسی در مورد قدرت خم / میلگرد صاف بود "بررسی ادبیات گسترده ای.". این مطالعه با دقت نظارت بر استفاده از میله های درجه 60، # 4 و # 6 (3/4 "قطر) در پنج آزمون خمشی مختلف و درجه 60، # 7 (قطر 7/8) و # 9 (1/8" قطر) در هفت آزمون مختلف خمش گرم. محققان دریافتند "هیچ یک از نمونه های آزمایش در طول عملیات خمش یا صاف کردن شکست نیافت." اما برخی از ترک خوردگی ها کشف شد. "بنابراین، هرچه نوار بزرگتر باشد، بیشتر حساس است که باعث ایجاد خم شدن / صاف کردن عملیات شود." بعداز این مطالعه توانستیم [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ] تکنو صنعت را بااستفاده از بوشها تقویت کنیم
مقاله: "خمش خمیدگی بتنی که بطور جزئی در بتن قرار گرفته است: کد اجازه می دهد و یافته های مکمل یافته های محققان"

اگر چه این مقاله در مورد مشکل میلگرد که به طور جزئی در بتن ساخته شده یا اشتباه قرار داده شده و در نتیجه خم شدن سرد یا خنک شده است، مورد توجه قرار می گیرد، اطلاعات آن برای ما مهم است. به عنوان مثال، مقاله به نقل از ACI 318-77، "الزامات ساختمان ساختمان برای سازه های بتونی تقویت شده" می پردازد. تقویت جزئی که در بتن قرار داده شده، نباید خم شود، مگر به عنوان نشان داده شده در طرح طراحی یا مجاز توسط مهندس.در این مقاله همچنین به نقل از ACI 318R-77، 7.3.2 که، در بخش، می گوید، "... مهندس بازرسی باید تعیین کند که آیا میله را می توان خم سرد بدون آسیب، و یا اگر حرارت لازم است. اگر حرارت مورد نیاز باشد، باید کنترل شود تا از تقسیم بتن یا آسیب به میله ها جلوگیری شود. "