سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده و رمز عبور خود را فراموش کرده اید از طریق ايــن ليـــنک آنرا بازیابی کنید.

راهنمایی دانشجویان رشته مهندسی عمران

پاسخ یاب یافتن سریع پاسخ ها ویژه آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده راهنمای استفاده از امکانات سایت و روش ایجاد تاپیک جدید اینجا کلیک کنید.

برای ارتقا عنوان کاربری خود به کاربر ویژه و دسترسی به بخش ویژه VIP اینجا کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: راهنمایی دانشجویان رشته مهندسی عمران

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    1
    مورد پسند: 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    447

راهنمایی دانشجویان رشته مهندسی عمران

سلام
    دوستان عزیز با تجربه لطفا راهنمایی کنید دانشجویان رشته عمران برای اینکه در اینده به لحاظ پیدا کردن شغل و کسب درامد دچار مشکل نشن در دوران دانشجویی و بعد از اون چه کارهایی باید انجام بدن ؟؟
    2 کاربر مقابل پست hadeeee عزیز را پسندیده اند: admin,boushehromran

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    مقطع تحصيلات
    لیسانس
    پسندیده
    0
    مورد پسند: 16 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    364
    سلام دوست عزیز در خصوص پیدا کردن شغل مناسب در رشته عمران باید سعی تلاش کنی اطلاعات علمی و فنی شما قوی بشه و ادامه تحصیل بدی چون تعداد مهندسین عمران خیلی زیاده و امروزه هرکس اقوام خودشو مشغوا به کار میکنه و اونایی که پارتی ندارند باید بار علمی داشته باشند هرچه با نرم افزارهای عمرانی بیشتر آشنا بشی شانس بیشتری داری
    3 کاربر مقابل پست amirarsheya عزیز را پسندیده اند: admin,boushehromran,mehrdad52

3. Top | #3

عنوان کاربر
    مدير کـل سايت
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران سازه
    پایه نظام مهندسي
    1نظارت و اجرا
    پسندیده
    3,174
    مورد پسند: 2,249 بار در 941 پست
    میزان امتیاز
    3740
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadeeee نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز با تجربه لطفا راهنمایی کنید دانشجویان رشته عمران برای اینکه در اینده به لحاظ پیدا کردن شغل و کسب درامد دچار مشکل نشن در دوران دانشجویی و بعد از اون چه کارهایی باید انجام بدن ؟؟
    با سلام
    به نظر من باید مخصوصا در نرم افزارهای موجود خود را قوی کنید
    البته باید اول مشخص کنید که بیشتر به کارهای اجرایی علاقه دارید یا اینکه کار محاسبه در دفتر و...
    متاسفانه در دانشگاه در بحث اجرا شما چیز زیادی یاد نمیگیرید و برای این مورد باید خودتان تلاش کنید
    اگر الان بتوانید در یک شرکت پیمانکاری حتی بصورت رایگان و کارآموزی بروید و با روش کار اونها آشنا بشید خیلی بهتر خواهد بود البته اگر فکر میکنید به درستان لطمه وارد نمی شود
    کاربر مقابل پست admin عزیز را پسندیده است: boushehromran
    [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]

----------------------------------------------------------

4. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    1
    مورد پسند: 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    447
    نقل قول نوشته اصلی توسط admin نمایش پست ها
    با سلام
    به نظر من باید مخصوصا در نرم افزارهای موجود خود را قوی کنید
    البته باید اول مشخص کنید که بیشتر به کارهای اجرایی علاقه دارید یا اینکه کار محاسبه در دفتر و...
    متاسفانه در دانشگاه در بحث اجرا شما چیز زیادی یاد نمیگیرید و برای این مورد باید خودتان تلاش کنید
    اگر الان بتوانید در یک شرکت پیمانکاری حتی بصورت رایگان و کارآموزی بروید و با روش کار اونها آشنا بشید خیلی بهتر خواهد بود البته اگر فکر میکنید به درستان لطمه وارد نمی شود
    ممنون از راهنمایتون
    به جز علاقه حقوق و سختي كار و محاسبات تو دفتر چطوره ? در این موارد اجرایی بهتره یا دفتر ؟
    تو دفتر چه کارهایی انجام میدن و این که کارهایی محاسبات تو دفتر تا چه حد میتونه پیچیده باشه و سخت ؟
    چطور باید وارد یک شرکت پیمانکاری برای کارآموزی بشیم چی کار کنیم چی بگیم ؟
    ویرایش توسط hadeeee : ۱۱ ۰۶ -۱۳۹۴ در ساعت 20:39
    2 کاربر مقابل پست hadeeee عزیز را پسندیده اند: admin,boushehromran

5. Top | #5

عنوان کاربر
    مدير کـل سايت
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران سازه
    پایه نظام مهندسي
    1نظارت و اجرا
    پسندیده
    3,174
    مورد پسند: 2,249 بار در 941 پست
    میزان امتیاز
    3740
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadeeee نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایتون
    به جز علاقه حقوق و سختي كار و محاسبات تو دفتر چطوره ? در این موارد اجرایی بهتره یا دفتر ؟
    تو دفتر چه کارهایی انجام میدن و این که کارهایی محاسبات تو دفتر تا چه حد میتونه پیچیده باشه و سخت ؟
    چطور باید وارد یک شرکت پیمانکاری برای کارآموزی بشیم چی کار کنیم چی بگیم ؟
    وظیفه است
    در دفاتر کارهای محاسبات و نقشه کشی ساختمان انجام میشه و البته در حال حاضر اکثرا کار خوابیده و کمتر کسی ساخت و ساز انجام می دهد و شما باید کار با نرم افزارها را بلد باشید و خیلی پیچیده هم نیست و معمولا حقوقهاشون هم خیلی بالا نیست
    به نظر من الان بهتره شما به فکر کار اجرایی باشید چون جای پیشرفت داره و حقوقهاشون هم بالاتره
    برای شرکتهای پیمانکاری اگر شرکت آشنایی سراغ دارید که چه بهتر ولی در صورت آشنا نبودن با آنها میتوانید به سراغ شرکتهایی که فعال هستند بروید و از اونها بخواهید تا برای کارآموزی و مثلا بدون حقوق برایشان کار کنید و روش اجرای پروژه را یاد بگیرید بعد میتوانید کم کم خودتان را نشان بدهید و استخدام یک شرکت شوید
    در حال حاضر معمولا شرکتها برایشان زیاد مهم نیست که شما چه مدرکی دارید و مهمتر اینست که چه کاری بلدید و اینکه آیا می توانند به شما اعتماد کنند و کار را به شما بدهند که کار را جلو ببرید یا نه
    مثلا به عنوان سرپرست کارگاه برایشان کار میکنید حتی میتوانید در دفتر فنی پیمانکار کار کنید و نوشتن صورت وضعیت و ... را انجام دهید که برای این مورد باید شما ابتدا به کار مسلط باشید تا بتوانید در دفتر فنی کار کنید
    بسیاری از دوستان بنده با همین روش کار کردند و الان در پروژه های میلیاردی سرپرست کارگاه هستند
    خیلی از دوستان منتظر این هستند که کار به سراغشان بیاید در صورتی که برای داشتن کار مناسب باید خودشان ابتدا تلاش کنند و تجربه کسب کنند
    موفق باشید
    2 کاربر مقابل پست admin عزیز را پسندیده اند: boushehromran,SIAMAK-TORKASHVAN7

----------------------------------------------------------

6. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    مقطع تحصيلات
    لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    خواجه نصیر
    پسندیده
    0
    مورد پسند: 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    319
    سلام به دوستان من چند مدت پیش از سایت [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ] یک کتابچه دانلود کردم واسم خیلی مفید بود و تونستم شرکت خودم رو به راحتی تو بازار کار معرفی کنم و کار بگیرم پیشنهاد میکنم شما هم بخونید .

7. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    1
    مورد پسند: 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    318
    سلام دوستان و مهندسان عزیز..
    بنده لیسانس مدیریت دارم از دانشگاه سراسری تهران، ولی به علت مسیر شغلی و علاقه شخصی همیشه دوست داشتم که در رشته مهندسی عمران تحصیل کنم و بعد از کلی کلنجار رفتن با خودم تصمیم جدی دارم که برای ارشد عمران بخونم (دیپلم ریاضی فیزیک بودم و پایه ریاضی و محاسباتیم قویه خدا رو شکر).فقط یه چیزی که هست اینگه کسایی که لیسانس غیر مرتبط داشته باشن مدارک نظام مهندسی نمیتونن بگیرن..میخواستم بدونم داشتن این مدارک مشکلی از لحاظ کار کردن به عنوان یه مهندس به وجود میاد یا نه؟ کلا داشتن مدارک نظام چقدر حیاتیه؟

ممنون از مهندسای عزیز

8. Top | #8

عنوان کاربر
    پاسخگو و راهنما
    مقطع تحصيلات
    لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    دانشگاه تبریز
    سال اخذ مدرک
    1352
    پایه نظام مهندسي
    پایه یک :نطارت واجرا
    پسندیده
    693
    مورد پسند: 1,134 بار در 353 پست
    میزان امتیاز
    1304
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhtehrani نمایش پست ها
    سلام دوستان و مهندسان عزیز..
    بنده لیسانس مدیریت دارم از دانشگاه سراسری تهران، ولی به علت مسیر شغلی و علاقه شخصی همیشه دوست داشتم که در رشته مهندسی عمران تحصیل کنم و بعد از کلی کلنجار رفتن با خودم تصمیم جدی دارم که برای ارشد عمران بخونم (دیپلم ریاضی فیزیک بودم و پایه ریاضی و محاسباتیم قویه خدا رو شکر).فقط یه چیزی که هست اینگه کسایی که لیسانس غیر مرتبط داشته باشن مدارک نظام مهندسی نمیتونن بگیرن..میخواستم بدونم داشتن این مدارک مشکلی از لحاظ کار کردن به عنوان یه مهندس به وجود میاد یا نه؟ کلا داشتن مدارک نظام چقدر حیاتیه؟

ممنون از مهندسای عزیز

با سلام:همکار محترم:
    از نظر محاسبات ونطارت واجرا از انجایی که حتی یک مهندس عمران علیرغم چهار سال تحصیل در رشته مرتبط خود برای اخذ مجوز اشتغال به موارد یاد شده وامضای شهرداری حداقل باید سه سال از اخذ مدرک او گذشته باشد و در بخش خصوصی یا دولتی کارکرده باشد -تا پایه سوم نظارت واجرا را دریافت وبرای محاسبات هم باید در ازمون شرکت کند. بنابراین توصییه من بعنوان یک فرد مسن به شما اینست که:
    در ارشد عمران رشته های:مدیریت اجرایی-مدیریت مهندسی ارزش -و...دیگر مدیریت های عمران که اجازه میدهند ادامه تحصیل دهید. وبعد در بخش دولتی وخصوصی کارکنید. در بخش دولتی مشکلی ندارید چون بیشتر ازشما برای رشته های اداری ومدیریتی ومعاونت استفاده خواهند کرد. در بخش خصوصی هم در مهندسین مشاور در رشته فوق لیسانس خود فرضامدیریت اجرایی یا مدیریت پروژه یا مدیریت ارزش واین قبیل- درتیم های مطالعاتی خواهید بود و میدان کار وترقی خواهید داشت. این رامن با داشتن تجربه درمشاور به شما می گویم. امادر پردرامدترین شاخه عمران-یعنی کاراجرایی وکارگاهی وسرپرستی تیم اجرایی(مهندس سوپر وایزر) -مقداری :ممارست-مشقت وزندگی در شرایط کارگاههای دور افتاده وباصطلاح بیابان وجود دارد-حداقل 5 سال وبعد مسلط شده و همه جا ازشما برای کار ونظارت دعوت می کنند. نیازی هم به تایید نظام مهندسی ودیگر دستگاهها ندارید. چون نطارت شما بزرگ ودرحد شرکتها است -نه ساختمان مسکونی سه یا 5 طبقه مردم.
    پیشنهاد وتوصییه دیگرم اینست که در فوق لیسانس :رشته شهرسازی :مدیریت برنامه ریزی شهرسازی(لیسانس جغرافیا هم می تواند شرکت کند )-شرکت کنید-می توانید در مهندسان مشاور شهرساز در تیم مطالعاتی انها در دفاتر شهرهای بزرگ کارکنید-والبته نیاز هم دارند. برای مطالعات طرحهای جامع وهادی وتفضیلی شهرها-والبته با حقوق کمتر از مهندس اجرایی فوق که عرض شد.ولی خوب دیگر ان رنج ومشقت را ندارید.
    بهرحال اینها واقعیاتی بود که من مختصر عرض کردم. ورود شما را به خانواده بزرگ مهندسی عمران خوش امد می گویم. موفق وموید باشید.
    ویرایش توسط SIAMAK-TORKASHVAN7 : ۱۸ ۰۶ -۱۳۹۴ در ساعت 17:36
    4 کاربر مقابل پست SIAMAK-TORKASHVAN7 عزیز را پسندیده اند: admin,boushehromran,Iman.Safari1989,mhtehrani

9. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    1
    مورد پسند: 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    318
    واقعا از پاسخگویی سریع و کاملتان سپاسگزارم. نکات مفیدی را گوشزد کردید
    کاربر مقابل پست mhtehrani عزیز را پسندیده است: admin

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع