روش نصب و اجرای دیوارپوش های سه بعدیدیوار پوش های Best-Wall در سه سایز۳۰۰*۳۰۰ ، ۵۰۰*۵۰۰ و ۸۰۰*۶۲۵ میلیمتر موجود بوده که به تناسب فضای مورد نظر قابل استفاده می باشند. این دیوار پوش ها پس از نصب بر روی دیوار درزگیری شده و به رنگ های دلخواه رنگ آمیزی می گردند. گروه “بست وال” با داشتن کادری مجرب آماده نصب و اجراء محصول خود در سراسر کشور می باشد. دیوار پوش های سه بعدی در مرحله نصب به صورت خام می باشند و بسته به سلیقه افراد دارای رنگ پذیری بیشماری خواهند بود. همچنین از این محصول جهت پوشش سقف نیز استفاده می گردد و جلوه ای زیبایی به سقف خواهد داد. در ذیل چکیده ای از روش نصب و اجراء مختصرا” آمده است:

 • مرحله اول: آماده سازی سطح

  [COLOR=inherit !important] برخلاف برخی از پنل های دکوراتیو برای نصب دیوارپوش بست وال نیازی به زیرسازی خاص و یا فریم و شبکه بندی نمی باشد چرا که این پنل ها به صورت مستقیم روی هر سطح صافی قابل اجراء هستند. جهت شروع نصب، سطح دیوار مورد نظر می بایست عاری از هر گونه آلودگی و چربی باشد. جهت حصول بهترین نتیجه ضروری است سطح دیوار کاملا صاف و یکدست باشد . سطوح گچکاری شده (سفید کاری شده)، دیوار از پیش رنگ شده، دیوار یا سقف کناف شده،سطوح MDF یا نئوپان، کاشی، سنگ و سرامیک از جمله زیر کارهای مناسب جهت انجام نصب به شمار می آیند.


  [/COLOR]
 • مرحله دوم: تراز کردن دیوار

  [COLOR=inherit !important]پس از آماده نمودن سطح دیوار و انجام اندازه گیری و محاسبات لازم، شروع به کشیدن خط طراز افقی جهت نصب می نماییم. پس از این مرحله شروع به چسبانیدن پنلها می گردد. چسب مورد استفاده، چسب خاص صنعتی بوده که بسیار مقاوم و مناسب جهت چسبانیدن این نوع دیوارپوش بر روی سطح دیوار است. پس از انجام عملیات چسب زنی، اولین پنل چسب کاری شده از روی نقطه صفر شروع، روی دیوار چسبانیده خواهد شد.


  [/COLOR]
 • مرحله سوم: نصب پنل ها

  [COLOR=inherit !important]پس از چسبانیدن اولین تایل، تایل های بعدی یکی پس از دیگری به همین روش کنار یکدیگر بر روی دیوار چسبانیده خواهند شد. با توجه به طرح و مدل پنل ها، آنها را می توان با یک یا چندین طرح چینش نمود. برخی از طرح های بست وال حتی تا 12 مدل مختلف (برای یک طرح) قابل چیدمان هستند. برخی از طرح ها را نیز می توان به صورت منظم، نیمه منظم و یا نامنظم نصب نمود که هر کدام از این چینش ها به نوبه خود دارای زیبایی خواصی هستند.


  [/COLOR]
 • مرحله چهارم: برشکاری در صورت لزوم

  [COLOR=inherit !important]یکی از مزایای دیوارپوش های بست وال قابلیت برش خوردن آسان آنهاست. بدین ترتیب تمام سطح دیوار یا سقف مورد نظر را می توان به صورت کامل پوشش داد. و احتیاج به استفاده از قاب و یا سایر اکسسوری ها در کنار آن نیست. لذا در صورت نیاز به بریدن، پس از اندازه گیری مسیر برش با چسبانیدن نوار چسب یا کشیدن خط مشخص می گردد و محل مورد نظر توسط یک اره ظریف یا کاتر بریده می شود. سپس لبه های برش خورده توسط سنباده نرم تمیز می گردد.


  [/COLOR]
 • مرحله پنجم: اعمال آستر ویژه

  [COLOR=inherit !important]پس از اتمام چسبانیدن تمام پنل های دیوارپوش و کامل شدن سطح دیوار، عملیات نصب و اجراء وارد مرحله بعد خواهد شد. قبل از شروع درزگیری و رنگ آمیزی ، برای حصول کیفیت بهتر، دیوارپوش نصب شده توسط آستر مخصوص BestWall پوشش داده می شود. بهترین روش جهت اعمال آستر استفاده از شیوه اسپری کردن می باشد.

  [/COLOR]
 • مرحله ششم: رنگ آمیزی

  [COLOR=inherit !important]یکی از خصوصیات منحصر بفرد پنل های بست وال قابلیت درزگیری آنهاست. در روش نصب بدون درز یا یکپارچه (Seamless) قبل از عملیات رنگ آمیزی لازم است درزهای موجود بین پنل ها توسط ماده نانو درزگیر مخصوص Best Wall پر شوند و پس از انجام کامل درزگیری اقدام به رنگ آمیزی گردد. قابل توجه اینکه درزگیر مورد نظر وارداتی و خاص این محصول بوده که توسط شرکت بست وال وارد می گردد و جهت حصول بهترین نتیجه توصیه می گردد از استفاده از درزگیرهای معمول اجتناب نمود، چرا که در صورت استفاده از درزگیرهای دیگر امکان ترک خوردن و نایکنواختی محل درزگیری محتمل می باشد.


  [/COLOR]
 • مرحله هفتم: بهره برداری

  [COLOR=inherit !important]پس از انجام عملیات درزگیری، دیوارپوش ها با رنگ مورد نظر دو تا سه بار رنگ شده و پس از آخرین دست رنگ می بایست به آن چند ساعت زمان داد تا پس از آن دیوار قابل بهره برداری باشد. برای حصول بهترین کیفیت و یکنواخت ترین رنگ آمیزی بهتر است از روش پاششی استفاده نمود. در غیر اینصورت استفاده از غلتک یا قلمو جهت رنگ آمیزی نیز امکان پذیر می باشد. دیوارپوش های بست وال پس از اجراء دارای نمای بسیار زیبا و چشمگیری هستند که البته در صورت انجام نورپردازی بصورت شگرفی زیبا و بی بدیل خواهند شد.
  [/COLOR]