سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده و رمز عبور خود را فراموش کرده اید از طریق ايــن ليـــنک آنرا بازیابی کنید.

سیستم سازه ای دال مجوف یوبوت:(U-Boot slab )

پاسخ یاب یافتن سریع پاسخ ها ویژه آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده راهنمای استفاده از امکانات سایت و روش ایجاد تاپیک جدید اینجا کلیک کنید.

برای ارتقا عنوان کاربری خود به کاربر ویژه و دسترسی به بخش ویژه VIP اینجا کلیک کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12

موضوع: سیستم سازه ای دال مجوف یوبوت:(U-Boot slab )

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    پسندیده
    20
    مورد پسند: 643 بار در 251 پست
    میزان امتیاز
    1036

سیستم سازه ای دال مجوف یوبوت:(U-Boot slab )

در پي پيشرفت هاي چشم*گير صنعت ساختمان و نياز روز افزون جامعه به مسكن، لزوم استفاده از مصالح و فن آوري هاي نوين و استانداردها و ضوابط مربوط به پايداري و پايايي ساختمان*ها در شرايط مختلف اقليمي و لرزه خيزي كشور را بيش از پيش مطرح ساخته است. در اين راستا و با توجه به پيشرفت و نو آوري ها در عرصه ساخت و ساز، ارتقاء سطح علمي و تخصصي جامعه مهندسين كشور و آشنايي با فن آوري هاي نوين ساختمان امري اجتناب ناپذير محسوب مي گردد. با این وجود همواره در رویایی با این فن آوریها واکنشها مثبت نیست مخصوصا در کشور ما و شهرهای کوچک و پروژه های با اهمیت متوسط استقبال چندانی صورت نمی گیرد و همکاران و مهندسان عزیز ترجیح می دهند به از همان شیوه و متریال نسبتا سنتی استفاده کنند. در صورتیکه دنیا روز بروز به طرف سرعت و استفاده از تکنولوژی روز پیش می رود خوب است ما هم در این زمینه خودمان را به سمت استفاده از این فن آوریها سوق دهیم. من با این سیستم در نمایشگاه ساختمان نسبتا کوچکی که در شهرمان برپا شده آشنا شدم و به نظرم جالب آمد و دوست داشتم این اطلاعات را به شما دوستان هم منتقل کنم.اینکه این سیستم تا چه حد خالی از اشکال است من نیز در ابتدای راه هستم امیدوارم مورد استفاده دوستان عزیز قرار بگیرد.

معرفی سیستم سازه ای دال مجوف یوبوت:(U-Boot slab )

سیستم U-BOOT یک سیستم سازه ای از نوع دال دو طرفه مجوف ( توخالی ) می باشد که در آن در حد فاصل مشهای میلگردی بالا و پایین بلوکهای پلاستیکی توخالی از جنس پلی پروپیلن جایگزین بتن غیر سازه ای در وسط سقف خواهد شد. سقف مجوف U-BOOT از دو لایه بتن مسلح تشکیل شده است که در بالا و پایین دال بصورت گسترده قرار می گیرد و حدفاصل این دو لایه محصولی به نام U-BOOT از جنس پلی اتیلن و یا پلی پیلن قرار میگیرد. این محصول بلوکهای سفالی و پلی استایرنیدارای هندسه مکعبی می باشد که با توجه به نیاز پروژه و محاسبات طراحی، ابعاد مختلفی دارد.
    در روند اجرای دالهای مجوف با استفاده از U-BOOT ، پس از آرماتورگذاری لایه زیرین U-BOOT ها کنار هم روی شبکه آرماتور زیرین قرار گرفته و پس از قرارگیری آرماتور برشی میانی و همچنین آرماتوربندی لایه فوقانی، بتن ریزی انجام می شود. در نهایت مقطع دال بصورت I شکل در آمده و عملکرد بهتری خواهد داشت.

مشخصات مصالح مورد استفاده در این سیستم
    در ساخت دال های بتن آرمه ی مجوف دوپوش U-BOOT از مصالح زیر استفاده می گردد:

1. میلگرد: مشخصات میلگرد مورد استفاده در این دال ها مانند قسمت های دیگر سازه می باشد و سایز آنها از طراحی سازه بدست می آید معمولا در این دال ها از میلگرد آجدار A3 استفاده می شود.
    2. بتن: با توجه به مشخصات این دال ها بتن مورد استفاده باید روانی بیشتری نسبت به اعضای دیگر سازه داشته باشد تا به راحتی زیر قالب های U-BOOT حرکت کرده و سطحی صاف ایجاد نمایند. این روانی بتن معمولا توسط افزودنی های فوق روان کننده که باعث کاهش مقاومت نمی شوند ایجاد می گردد. مقاومت فشاری بتن در این دال ها مانند دال های بتن آرمه معمولی از طراحی سازه بدست می آید.
    3. قالب های ماندگار U-BOOT: قالبهای هم شکلی هستند که از پلی پروپیلن نو و یا بازیافتی ساخته می شوند. این قالب ها پاسخی نوآورانه برای ایجاد فضای خالی داخل بتن و کاهش وزن و میزان بتن مصرفی دال می باشند. از این قالب ها در ابعاد مختلف برای پوشش دهنه های گوناگون استفاده می گردد.
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: docx Doc1.docx (39.8 کیلو بایت, 46 نمايش)
    ویرایش توسط raha90 : ۱۰ ۰۳ -۱۳۹۲ در ساعت 21:47
    6 کاربر مقابل پست raha90 عزیز را پسندیده اند: admin,Ar Sa,boushehromran,mehdikoki,oossa,pikpak

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    پسندیده
    20
    میزان امتیاز
    1036
    مبانی طراحی دال مجوف دوپوش U-BOOT :
    استفاده از این نوع سقف بتنی در ساختمانهایی با اسکلت بتن مسلح مندرج در استاندارد 2800 مجاز است. لازم است ضوابط و محدودیت های لرزه ای مربوط به این ساختمانها مطابق استاندارد 2800 و مبحث نهم مقررات ملی ساختمان رعایت شود و در ساخت و طراحی و اجرای اسکلت این ساختمان ها ضوابط مبحث 9 مقررات ملی و آئین نامه ACI 318-08 رعایت شود. مطابق استاندارد 2800 استفاده از این سیستم سقف به همراه ستون های بتن آرمه به عنوان سیستم قاب خمشی منحصرا در ساختمان های 3 طبقه یا کوتاهتر از 10 متر مجاز است. در صورت تجاوز از این حد تنها در صورتی استفاده از این سیستم سازه ای مجاز است که مقابله با انواع نیروهای جانبی وارده توسط دیوارهای برشی بتن مسلح تامین شود. در این سیستم بخصوص در حالت بزرگ بودن دهانه ها و وجود نیروی ثقلی قابل ملاحظه در نظر گرفتن تمهیدات خاص به منظور کنترل برش سوراخ کننده ( برش پانچ ) بسیار حائز اهمیت می باشد. این دال ها قابلیت ترکیب با کابل های پیش تنیده را جهت پوشش دهانه های بزرگ دارد. برای طراحی این دال ها از نرم افزار Safe یا adapt استفاده می گردد
    6 کاربر مقابل پست raha90 عزیز را پسندیده اند: admin,Ar Sa,boushehromran,oossa,pikpak,shadiziaee

3. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    پسندیده
    20
    میزان امتیاز
    1036
    مراحل اجرا
    6 کاربر مقابل پست raha90 عزیز را پسندیده اند: admin,Ar Sa,boushehromran,oossa,pikpak,shadiziaee

4. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران-سازه
    پسندیده
    393
    مورد پسند: 225 بار در 109 پست
    میزان امتیاز
    788
    ممنون مهندس از مطالب مفیدتون
    اما از نظر هزینه این سقف چقدر تفاوت داره با سقفهایی که در حال حاضر اجرا میشن؟
    2 کاربر مقابل پست pikpak عزیز را پسندیده اند: admin,Ar Sa
    آدمها وقتی میتوانند روی چتر شما آب بریزند که خودتان اجازه دهید

5. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    پسندیده
    20
    میزان امتیاز
    1036
    نقل قول نوشته اصلی توسط zangeneh نمایش پست ها
    ممنون مهندس از مطالب مفیدتون
    اما از نظر هزینه این سقف چقدر تفاوت داره با سقفهایی که در حال حاضر اجرا میشن؟
    سلام
    از نظر هزینه تفاوت چندانی با دال نداره اما همانطور که قبلل هم گفتم استفاده از روشهای مختلف علاوه بر رعایت ضوابط به قضاوت مهندسی و توانایی بستگی داره به عنوان مثال اینکه شما از سقف دال استفاده کنید یا تیرچه بلوک یا به جای استفاده از بلوک سفالی از بلوکهای پلی استایرنی و یا ........... اما با توجه به نوع سازه شما بعضی از سقفها دست شما رو توی معماری باز میکنه مثلا استفاده از سقف کوبیاکس یا یوبوت برای پارکینگها و یا سالنهای بزرگ، تالارها به دلیل حذف ستونهای میانی و ایجاد دهانه های بزرگ میتونه بهتر و به صرفه تر از دال یا تیرچه بلوک یا ....... باشه
    4 کاربر مقابل پست raha90 عزیز را پسندیده اند: admin,Ar Sa,boushehromran,pikpak

6. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    پسندیده
    20
    میزان امتیاز
    1036
    مزایا
    7 کاربر مقابل پست raha90 عزیز را پسندیده اند: admin,Ar Sa,boushehromran,mehrdad52,oossa,pikpak,shadiziaee

7. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    پسندیده
    20
    میزان امتیاز
    1036
    این آخرین پست من در این سایت بود خیلی دوست داشتم تاپیکهای اجرایی و مناسبی برای دوستان ایجاد کنم مخصوصا ادامه تاپیک صورت وضعیت و تعدیل و کلیم اما متاسفانه هم درگیر کار بودم و هم حضور افراد تنگ نظر مانع شد و چون برای خودم و وقتم ارزش زیادی قائل هستم ترجیح دادم به جای انرژی مصرف کردن با چنین فرد cheap و low level وقت خودم را به طریق مفید تری بگذرانم ایمیلم را در صفحه مشخصاتم قرار میدم دوستان عزیز اگر سئوال یا درخواستی داشتند در حدتوانم مساعدت میکنم امیدورام همه دوستان عزیز توی تحصیل و کارشون موفق باشند.در پناه حق و بدرود
    ویرایش توسط raha90 : ۱۵ ۰۳ -۱۳۹۲ در ساعت 16:36
    3 کاربر مقابل پست raha90 عزیز را پسندیده اند: admin,Ar Sa,pikpak

8. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران-سازه
    پسندیده
    393
    مورد پسند: 225 بار در 109 پست
    میزان امتیاز
    788
    نقل قول نوشته اصلی توسط raha90 نمایش پست ها
    این آخرین پست من در این سایت بود خیلی دوست داشتم تاپیکهای اجرایی و مناسبی برای دوستان ایجاد کنم مخصوصا ادامه تاپیک صورت وضعیت و تعدیل و کلیم اما متاسفانه هم درگیر کار بودم و هم حضور افراد تنگ نظر مانع شد و چون برای خودم و وقتم ارزش زیادی قائل هستم ترجیح دادم به جای انرژی مصرف کردن با چنین فرد cheap و low level وقت خودم را به طریق مفید تری بگذرانم ایمیلم را در صفحه مشخصاتم قرار میدم دوستان عزیز اگر سئوال یا درخواستی داشتند در حدتوانم مساعدت میکنم امیدورام همه دوستان عزیز توی تحصیل و کارشون موفق باشند.در پناه حق و بدرود

ممنون بابت مطالب
    اما خیلی بده که ادامه نمیدید. مطمینا خیلیا این مطالبو نمیدونن. اگه براتون مقدوره ادامه بدید تایپیکو
    3 کاربر مقابل پست pikpak عزیز را پسندیده اند: admin,Ar Sa,boushehromran
    آدمها وقتی میتوانند روی چتر شما آب بریزند که خودتان اجازه دهید

9. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    0
    مورد پسند: 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    375
    مراحل اجرای سازه بتنی غیر پیش تنیده با سقف یوبوت حتی در دهانه 20متری بدون تیر آویزدار!!!

به نقل از سایت
    [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]

1- قالب*بندی

2- میلگردگذاری زیرین سقف

3- استقرار قالب*های مجوف یوبوت

4- میلگردگذاری بالایی سقف

5- بتن*ریزی لایه زیرین

6- بتن*ریزی لایه بالایی

7- برداشتن قالب*ها

2 کاربر مقابل پست pristo عزیز را پسندیده اند: admin,Ar Sa

10. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    152
    مورد پسند: 75 بار در 27 پست
    میزان امتیاز
    422
    آشنایی مختصر با سقف UBOOT در قالب فایل PDF:
    2 کاربر مقابل پست oossa عزیز را پسندیده اند: admin,Ar Sa

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع