سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده و رمز عبور خود را فراموش کرده اید از طریق ايــن ليـــنک آنرا بازیابی کنید.

مراحل اجراي ديوار گچي پيش ساخته

پاسخ یاب یافتن سریع پاسخ ها ویژه آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده راهنمای استفاده از امکانات سایت و روش ایجاد تاپیک جدید اینجا کلیک کنید.

برای ارتقا عنوان کاربری خود به کاربر ویژه و دسترسی به بخش ویژه VIP اینجا کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: مراحل اجراي ديوار گچي پيش ساخته

 1. Top | #1


  تاریخ عضویت
  فروردین -۱۳۸۹
  عنوان کاربر
  مدير کـل سايت
  محل سکونت
  بوشهر
  مقطع تحصيلات
  فوق لیسانس
  رشته تحصيلي
  عمران سازه
  پایه نظام مهندسي
  1نظارت و اجرا
  نوشته ها
  2,105
  پسندیده
  3,173
  مورد پسند: 2,249 بار در 941 پست
  میزان امتیاز
  3751

  مراحل اجراي ديوار گچي پيش ساخته

  مراحل اجراي ديوار گچي پيش ساخته
  ترسيم :
  درمحل مورد نظر با ا ستفاده از ريسمان اولين خط را ترسيم مي نما يند. خط دوم را موازی با خط اول وبه فا صله مطابق با پهنای ديواره گچی رسم مي كنند.

  به همين روش کليه خطوط را رسم مي شوند محل قرارگيری چهارچوب را محا سبه مي كنند.


  نصب بلوکها :
  عمودی بودن بلوکها با دو بند عمودی کنترل خواهد شد و بند ها را توسط تراز به صورت کا ملاً عمودی نصب مي كنند.

  چسب را با ا ضا فه کردن پودر چسب به آب تا به د ست آمدن يک خمير يکنواخت تهيه مي كنند.  اولين بلوک را به صورت کامل وبا قرار دادن نوار باريکی از چسب در لبه های آن و داخل شکاف لبه آن در محل خود نصب مي نمايند و با قراردادن چسب روی زبا نه لبه های بلوک نصب را ادامه مي دهند.
  رديف بودن وعمودی بودن کامل بلوکها را با ا ستفاده از يک خط کش بنا ئی کنترل مي كنند.در زمان خشک شدن چسب رديف بودن و عمودی بودن بلوکها با ا ستفاده از گوه های چوبی ثا بت نگهداشته می شوند.

  رديف د وم بلوکها را با تغيير محل نسبت به رديف اول نصب مي كنند. با توجه به اينکه لبه های رديف دوم نسبت به رديف اول به ا ندازه حد اقل ،سه برابر پهنای بلوکها فا صله با شد. برای اينکا ر اولين بلوک رديف دوم را نصف کرده و دراولين مکان نصب مي كنندو بلوکهای بعدی را به صورت کا مل نصب مي نمايند. رديف بودن وعمودی بودن بلوکها را منظماً درطول عمل نصب کنترل مي كنند.

  نصب را با توجه به يکی در ميا ن بودن خطوط بين بلوکها ادامه مي دهند.
  نصب ديواره ی دوم، عمود بر ديواره ی اول :
  اگر ديواره دوم عمودی به ديواره اول بايد نصب شود و دو ديواره در يکد يگر قفل می شوند، محل خالی برای نصب ديواره دوم رايک رديف درميان درنظرمي گيرند. محل خالی را به اندازه قطر بلوک + ۱ سا نتيمتر محا سبه مي كنند.

  محل های خالی را دقيقا ًرديف با يکديگر ايجاد كرده بلوک های ديواره عمود به ديواره اول را چسب زده ودر محل خود نصب مي نمايند.
  بعد از نصب قسمت آغازين ديواره دوم ،چهار چوب در را با قراردادن آن روی تکيه گاه به ارتفاع کف آينده وبه صورت عمودی در محل خود قرار مي دهند. عمودی و ا فقی بودن چهارچوب راکنترل مي نمايند.
  قسمتهای فرورفته کناره چهارچوب را به مقدار زياد با چسب آغشته نموده به صورتی که بعد از قرارگرفتن بلوک ها در محل خود مقدار اضا فه چسب خارج شود.پايه های نصب چهار چوب را آماده مي كنند.
  پنجه های پايه نصب چها ر چوب را در محل خود قرار داده وآن را روی لبة بلوک ميخ مي كنند. در هر رديف از بلوک ها يک پايه نصب مي شود.
  نصب ديواره عمودی در نيمه قطر ديواره اول :
  فضا ئی معادل حداکثر نصف قطر بلوک را در پهنای آن خالی مي كنند.
  يک رديف در ميان ،ديواره دوم داخل نيمه خالی شده ديواره اول می شود.کليه سطوح در تماس را به مقدار زياد چسب مي زنند.

  نصب ديواره ، با زاويه برجسته همراه با در:
  رديف پا ئينی را با د قت در رديف بودن وعمودی بودن آن نصب مي كنند.زاويه را به صورت يک در ميان نشان داده شده در تصاوير ايجاد مي نمايند.
  ادامه ديواره دردو طرف محل به صورت يکنواخت با قسمت ديگر ديواره نصب می شود. بعضی از چهارچوب ها قابليت نصب بعد از اتمام ديواره را دارا می با شند.
  درقسمت زاويه ، يک رديف در ميان بلوک ها را حدوداً يک سا نتيمتر کوتاه تر در نظر گرفته مي شود . اين نکته با عث گچکاری منا سب تر هنگام اتمام کار می شود.
  بعد از نصب هر رديف عمودی ورديف بودن ، بلوک ها را کنترل مي شود.
  قسمت با لای درب را با بريدن دو بلوک به شکل حرف L نصب مي كنند.

  محل های خالی شده لبه را با گچ پر کرده، آهن نبشی را در محل خود نصب وثابت مي كنند.زاويه را با گچ پر کرده سپس آن را يکنواخت وصاف مي نمايند.
  اضافات گچ را با تکيه روی آهن نبشی برداشته و برای اتمام کار آهن نبشی را با برس خيس تمييز مي نما يند.
  پارتیشن ها:
  مدرنیته و گذر زمان انسان را به ابداع و اختراعات مفیدی واداشته که از جمله این ابداعات برای حل مشکل کمبود فضا و تفکیک آن به فضاهای کاربردی پارتیشن می باشد.البته در زمان قدیم نیز استفاده از پارتیشن و المان های جدا کننده نیز مرسوم بوده که اغلب آنها از جنس چوب بودند و بیشتر در معماری کهن شرق از این پارتیشن ها استفاده می شد. اما مصرف این گونه المان ها امروزه دیگر فقط به علت زیبایی بخشیدن به فضا نبوده بلکه بیشتر به منظور بهینه سازی و نهایت استفاده از فضا استفاده می شود. همچنین در ادارات برای خصوصی کردن محیط کار کارمندان با توجه به مقام و رتبه های مختلف کاربری فراوان دارد، که به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم.
  پارتیشن های مدولار فلزی:
  این نوع پارتیشن ها از معمول ترین نوع بوده و بیشترین استفاده را از آنها به خصوص در ادارات انجام می دهند. این پارتیشن ها از جنس فلز و شیشه بوده که توسط بست ها و پروفیل های پلاستیکی که شکل هندسی دارند به یکدیگر متصل می شوند.این المان ها هم از لحاظ سرعت انجام در نصب و هم قیمت بسیار مقرون به صرفه بوده به همین جهت استفاده از این پارتیشن ها بسیار متداول گشته است.

  پارتیشن های چوبی:
  یک نوع دیگر از پارتیشن هاست که معمولاً به صورت دوجداره ساخته می شود که هم خاصیت آکوستیکی دارد و هم جلوه بخش فضا می باشد. این نوع پارتیشن از لحاظ زمان مدتی بیشتر و از لحاظ قیمت گران تر از دیگر پارتیشن های موجود در بازار می باشد ؛ به همین دلیل بیشتر در موارد و فضاهای خاص مورد استفاده قرار می گیرند. البته امروزه برای کاهش قیمت و سهولت در اجرا به جای چوب از MDF با روکش های متفاوت استفاده می کنند.

  پارتیشن های گچی پیش ساخته:
  نوع دیگر دیوارهای جدا کننده این نوع پارتیشن ها می باشد که از جنس گچ بوده و به صورت آماده و در ابعاد مختلف موجود می باشند. این نوع پارتیشن ها به راحتی قابل اجرابوده و قابلیت شکل پذیری و خاصیت آکوستیکی نیز دارند.
  سهولت در اجرا ، سبکی و زیبایی از مزایای این پارتیشن ها می باشد. این نوع دیوارها به دیوارهای خشک Dry walls معروف بوده که با اتصالات مخصوص به خود در فضا نصب می گردند.

  پارتشین های شیشه ای:
  این مدل از پارتیشن ها به تازگی مرسوم شده و بیشتر از هر چیز دیگر جنبه تزئینی دارند و با چسب های مخصوص سیلیکونی و بست های پلاستیکی نصب و اجرا می گردند.
  بلوک های شیشه ای در مکان های مختلف اداری , تجاری, فروشگاه ها , منازل مسکونی , استخر ها , سرویس های بهداشتی , رستوران ها و تریا ها , به عنوان پارتیشنهای منتقل کننده ی نور , در نمای خارجی ساختمان ها , در دیواره ها , سقف , کف , موارد نور پردازی و... کاربری دارند .
  کاربر مقابل پست admin عزیز را پسندیده است: navidsina
  [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]
  [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]
  [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]

  ----------------------------------------------------------

  [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]
  [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]
  [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]
  [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
وبسایت تخصصی مهندسی عمران و معماری به عنوان یکی از نخستین سایتهای تخصصی رشته های مهندسی، خدمت رسانی خود را در سال 1389 آغاز کرد.
تمامی فایلها و آموزشهایی که در سایت قرار می گیرند بصورت کاملا رایگان بوده و هدف ما ارتقا سطح علمی دانشجویان و مهندسان عزیز کشورمان بوده است.

اکنون ساعت 03:32 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.
ایمیل مدیریت سایت پست الکترونیکی مدیریت سایت: iromran@yahoo.com
X بستن تبلیغات
همکاري در فروش فايل سل يو