یکی از موارد در طبقه بندی و کارایی [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]در شرایط محیطی مختلف، استانداردهای حفاظتی آنها ذر شرایط محیطی مختلف است که بر اساس IP تعریف می گردد.
درجه حفاظت IP نکته ای مهم در تجهیزات صنعتی است. تجهیزات برق و اتوماسیون و… که در تأسیسات صنعتی و ساختمانی استفاده می شوند باید متناسب با مکان و فضای مورد استفاده انتخاب گردند و بتوانند به نحو مطلوب و بدون ایجاد خطر مورد بهره برداری قرار گیرند. بدین منظور در انتخاب تجهیزات، علاوه بر پارامترهای مهم، درجه حفاظت IP باید مناسب با شرایط مکانی و صنعت مورد استفاده قرار گیرند. که این مهم در سیستم های [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ] با توجه به شرایط محیطی کاری متعدد و تنوع آب و هوایی در کشور دارای اهمیت بالایی است.
در کلایمر سه بخش اصلی تابلو برق، وینچ های کشنده [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]، اتصالات برقی، برای درجه حفاظت IP بسیار حایز اهمیت است.
برای مثال در مناطق جنوبی کشور از جمله کیش، قشم و … که درجه رطوبت بسیار بالا است لازم هست تا درجه حفاظت [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]حداقل IP54 یا IP64 باشد. که در این حالت بخش های برقی دستگاه در برابر رطوبت بالا مقاوم بوده و عملکرد مورد انتظار مشتری را تامین می نماد.
در شهرهای خشک و نیمه خشک از جمله تهران، [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ] با درجه حفاظت IP45 نیز مناسب است.
لذا کارفرمایان و مصرف کنندگان عزیز به این مهم توجه داشته باشند و در انتخاب خود، اقلیم مورد استفاده از [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]و شرایط محیطی آن را در نظر بگیرند. برای مثال با توجه به توضیحات ارائه شده دستگاه با IP45 که برای کار در تهران و شهرهای خشک و نیمه خشک مناسب است، نمی تواند در شهرهایی با رطوبت بالا و یا شرایط محیطی که آلودگی بالایی دارد درست عمل نماید.

[تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]