دولت برای جذب نخبگان در مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی طرح جدیدی اعلام کرد


معاون علمی و فناوری رییس*جمهوری گفت: طرح جدیدی برای جذب نخبگان در مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی درحال تدوین است و در این زمینه تعامل این معاونت با وزارت علوم،تحقیقات و فناوری آغاز شده است.
[JUSTIFY]به گزارش شبکه ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، نسرین سلطانخواه در گفت*وگویی افزود: انتظار داریم نخبگان علاوه بر این که برای خودشان زمینه اشتغال ایجاد می کنند، برای دیگران هم زمینه اشتغال را فراهم کنند البته درباره جذب نخبگان در مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی هم تعامل با وزارت علوم آغاز شده است.
وی با اشاره به بحث اشتغالزایی نخبگان کشور اظهار داشت: یکی از موضوع های مهم برای نخبگان این است که آنها را به سمت فعالیت هایی هدایت کنیم که خودشان مولد اشتغال برای دیگران باشند و یکی از راه های حصول به این مقصود، حمایت از شرکت های دانش بنیان است.
معاون علمی و فناوری رییس*جمهوری افزود: در این فرآیند، نخبگان در قالب این شرکت*ها مجتمع می*شوند و از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی مورد حمایت قرار می*گیرند و در مرحله بعد هم راهکاری برای بازاریابی تولیدات آنها اندیشیده می*شود.
وی خاطرنشان کرد: مقوله تولید، اشتغال و فارغ التحصیلان یک مقوله به هم پیوسته است که اگر برای یکی از آنها راه حلی ارایه دهیم، خود به خود مشکلات و موانع سایر بخش*ها هم حل می شود.
سلطانخواه، هدف معاونت علمی وفناوری رییس جمهوری را جذب نخبگان به سمت خود اشتغالی و دیگر اشتغالی عنوان کرد و گفت: هدف از تشکیل شرکت های دانش بنیان این بود که گرایش عمومی برای فارغ التحصیلان و نخبگان را از این که بخواهند در دستگاه های دولتی مشغول به کار شوند، این جذابیت از بین برود و این جذابیت به سمت و سوی دیگری ایجاد شود.[/JUSTIFY]
[JUSTIFY] [/JUSTIFY]