سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده و رمز عبور خود را فراموش کرده اید از طریق ايــن ليـــنک آنرا بازیابی کنید.

محرومیت اجباری کارشناس ناپیوسته عمران از آزمون محاسبات - صفحه 4

پاسخ یاب یافتن سریع پاسخ ها ویژه آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده راهنمای استفاده از امکانات سایت و روش ایجاد تاپیک جدید اینجا کلیک کنید.

برای ارتقا عنوان کاربری خود به کاربر ویژه و دسترسی به بخش ویژه VIP اینجا کلیک کنید.
صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 79

موضوع: محرومیت اجباری کارشناس ناپیوسته عمران از آزمون محاسبات

1. Top | #31

عنوان کاربر
    مدير کـل سايت
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران سازه
    پایه نظام مهندسي
    1نظارت و اجرا
    پسندیده
    3,174
    مورد پسند: 2,249 بار در 941 پست
    میزان امتیاز
    3740
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamad.civ68 نمایش پست ها
    با عرض سلام
    بنده کاردانی ام عمران-عمران روستایی بود.کارشناسیمو مهندسی تکنولوژی ساختمان خوندم.ارشدمم دارم مهندسی زلزله می خونم.می خواستم بدونم برا آزمون طراحی اگه با مدرک ارشدم ثبت نام کنم،مشکلی نیست؟
    نیاز هست که باید درسای خاصی رو پاس کنم مث بتن2 یا فولاد2(این دوتا رو پاس نکردم با توجه به گرایش مقطع کارشناسیم).اصلا چه دروسی باید گذرونده باشم و یا اینکه چون ارشد میگیرم دیگه این محدودیت ها رو ندارم.
    لطفا دوستان اگه میتونن ج بدن، ممنون میشم.
    سلام
    اگر ارشد خود را بگیرید مشکلی نداره
    البته فکر کنم باید 2 سال از ارشدتون بگذره
    در مورد دروسی که گفتین با توجه به قوانینی که الان وجود داره خیر مشکلی نداره و نیازی نیست دوباره اینها رو پاس کنید چون در مصوبه جدید به عنوان مدرک توجه شده و با واحدهای گذرانده شما کاری ندارند
    ولی اگر بعدا همچین قانونی بیاد دیگه مشخص نیست
    ولی بیشتر دلیل اینکه به رشته های تکنولوژی محاسبه تعلق نمیگیره همین نگذراندن تعدادی از دروس محاسباتی هست که البته اعلام شده با گرفتن ارشد در رشته های سازه یا زلزله میتونن تا پایه 2 طراحی را دریافت کنن
    موفق باشید
    کاربر مقابل پست admin عزیز را پسندیده است: mamad.civ68
    [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]

----------------------------------------------------------

2. Top | #32

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    377
    مورد پسند: 75 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    534
    سلام

ادمین عزیز میشه منو راهنمایی کنید
    1- من کاردانی ام رشته شهرسازی و کارشناسی هم تکنولوژی عمران- ساختمان بوده ، تو چه آزمونی میتونم شرکت کنم؟ (در مورد پروانه مرتبط و غیر مرتبط هم میشه راهنمایی بفرمایید.)
    2- سنوات به خاطر غیرمرتبط بودن رشته به من تعلق نمیگیره درسته؟

با تشکر

3. Top | #33

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    پسندیده
    20
    مورد پسند: 643 بار در 251 پست
    میزان امتیاز
    1037
    نقل قول نوشته اصلی توسط juki نمایش پست ها
    سلام

ادمین عزیز میشه منو راهنمایی کنید
    1- من کاردانی ام رشته شهرسازی و کارشناسی هم تکنولوژی عمران- ساختمان بوده ، تو چه آزمونی میتونم شرکت کنم؟ (در مورد پروانه مرتبط و غیر مرتبط هم میشه راهنمایی بفرمایید.)
    2- سنوات به خاطر غیرمرتبط بودن رشته به من تعلق نمیگیره درسته؟

با تشکر
    سلام بااجازه جناب ادمین من جواب شما رو میدم امیدوارم از دست من ناراحت و عصبانی نشند آخه من یک کمی فضولم
    در مورد سئوال اول، با توجه به اینکه رشته کاردانی و کارشناسی شما در هر دو مقطع یکسان نیست شما با گذشت 3سال از تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی میتونید در امتحان نظارت شرکت کنید. ضمنا چون رشته شما (تکنولوژی ) جزء رشته مرتبط است نه اصلی میتونید پروانه اشتغال به کار در رشته نظارت را کسب کنید. در کل رشته عمران-عمران به عنوان رشته اصلی و سایر رشته های وابسته از قبیل عمران_آب، عمران_نقشه برداری،.................. جزء رشته های مرتبط می باشند.اینکه شما میتوانید طراحی محاسبات هم بگیرید یا نه کمسیون هم ارزی تعیین کننده می باشد. شما میتونید با مراجعه به سایت نظام مهندسی استان آخرین مصوبه کمسیون هم ارزی رشته ها را مطالعه کنید.
    در مورد سئوال دوم که در قسمت قبل پاسخ داده شد بله سنوات به دلیل هم عنوان نبودن شامل شما نمی شود. موفق و پیروز باشید
    2 کاربر مقابل پست raha90 عزیز را پسندیده اند: admin,juki

4. Top | #34

عنوان کاربر
    مدير کـل سايت
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران سازه
    پایه نظام مهندسي
    1نظارت و اجرا
    پسندیده
    3,174
    میزان امتیاز
    3740
    نقل قول نوشته اصلی توسط raha90 نمایش پست ها
    سلام بااجازه جناب ادمین من جواب شما رو میدم امیدوارم از دست من ناراحت و عصبانی نشند آخه من یک کمی فضولم
    در مورد سئوال اول، با توجه به اینکه رشته کاردانی و کارشناسی شما در هر دو مقطع یکسان نیست شما با گذشت 3سال از تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی میتونید در امتحان نظارت شرکت کنید. ضمنا چون رشته شما (تکنولوژی ) جزء رشته مرتبط است نه اصلی میتونید پروانه اشتغال به کار در رشته نظارت را کسب کنید. در کل رشته عمران-عمران به عنوان رشته اصلی و سایر رشته های وابسته از قبیل عمران_آب، عمران_نقشه برداری،.................. جزء رشته های مرتبط می باشند.اینکه شما میتوانید طراحی محاسبات هم بگیرید یا نه کمسیون هم ارزی تعیین کننده می باشد. شما میتونید با مراجعه به سایت نظام مهندسی استان آخرین مصوبه کمسیون هم ارزی رشته ها را مطالعه کنید.
    در مورد سئوال دوم که در قسمت قبل پاسخ داده شد بله سنوات به دلیل هم عنوان نبودن شامل شما نمی شود. موفق و پیروز باشید
    با سلام
    چرا عصبانی بشم من خوشحال هم میشم که دوستان جواب همدیگر را بدهند
    همانطور که خانم مهندس raha90 فرمودند رشته شما مرتبط بوده و فقط نظارت را میتوانید شرکت کنید و در صورت گرفتن مدرک ارشد در یکی از رشته های سازه یا زلزله میتوانید پروانه محاسبات تا حداکثر پایه 2 را دریافت نمایید
    موفق باشید
    کاربر مقابل پست admin عزیز را پسندیده است: juki

5. Top | #35

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    377
    مورد پسند: 75 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    534
    یک دنیا ممنون از راهنمایی های مهندس raha90 و admin عزیز

موفق باشید
    کاربر مقابل پست juki عزیز را پسندیده است: admin

6. Top | #36

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    0
    مورد پسند: 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    410
    فارغ التحصیلان و مهندسان مهندسی تکنولوژِی عمرارن عمران
    قرار است جمع زیادی از ما فارغ اتحصیلان اعتراض خود را به حق خوری و ظلم و ستمی که به ما شده انجام دهیم توضیحاتی کوتاه : از زمانی که کلمه تکنولوژی اضافه شد خیلی حرف و حدیث بود اما هیجکس نمیدونست دقیقا دلیلش چیه و قراره چه اتفاقی بیوفته چون نه چارت دروس تغییری کرده بود نه سرفصل دروس و نه هیچ چیز دیگه و فقط و فقط عنوان تکنولوژی اضافه شد به عنوان رشته. از سال قبل تلاشهایی صورت گرفت که با ایجاد تجمعات و اعتراضات و نامه نگاریها احقاق حق صورت بگیره ولی از اونجایی که شب میخوابن و روز قانون جدید در میارن این خیلی سخت بود که به یکباره قانون بی پایه و اساس خودشون رو لغو کنن و برای همین هر از گاه مقداری عقب نشینی میکردن و برای دوستان بگم که در بدو تصویب قانون ، تکنولوژی کلا حق عضویت در نظام مهندسی نداشت چون نه نظارت میدادن و نه محاسبات ولی اینجا خود سازمانهای نظام مهندسی وارد عمل شدن و حق نظارت رو حداقل گرفتن برای تکنولوژی و از اونجا به بعد پروانه محاسبات برای تکنولوژی منتفی شد. سال 90 هم که کلا کارشناسی ناپیوسته رو هم خواستن محروم کنن که با اعتراضات گسترده اونهارو به شرط اصلی بودن رشته کاردانی قبول کردن کد اصلی بهشون بدن حتی بچه های معماری هم با اعتراض گستردشون تونستن حقشون رو پس بگیرن این وسط فقط ما تکنولوژی ها سکوت کردیم که اکثر دوستان یا خبر نداشتن و یا نمیدونستن قرار هست چه اتفاقی بیوفته بی تفاوت به این مسائل سالها رو گذروندیم و تازه الان هم خیلیها بی خبر هستن. ولی تو این مدت با همه اعتراضات پراکنده و نامه نگاریها به مسئولین باز هم یک قدم عقب نشینی کردن و به تکنولوژی و علمی کاربردی به شرط گذراندن واحدهایی که اعلام کردن و ضمیمه مصوبات شده حداکثر تا پایه 2 پروانه محاسبات میدن. درسهایی که اعلام کردن رو میدونم تکنولوژیها همه پاس کردن به جز 2 تا درس روشهای اجرایی و بارگذاری که تو بعضی دانشگاهها یا ارائه نمیشه اصلا یا در ردیف دروس اختیاری هست و دانشجویان خودشون انتخاب نمیکنن که اگر دانشجو هستین این دو درس رو بردارین. در ضمن برای مهندسی اجرایی با تجمعات صورت گرفته مقابل سازمان مرکزی دانشگاه آزاد و سازمان سنجش تغییر مهندسی تکنولوژی به مهندسی اجرایی برای ورودیهای سال 91 منتفی شده و این تغییر از سال 92 اعملا خواهد شد. برای هماهنگی و آگاهی بیشتر به این لینکها مراجعه کنید
    . [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]
    آخرین مصوبات کمیسیون هم ارزی: [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]
    دوستان ببینید حق گرفتنی هست و تجربه نشون داده فقط باید با تجمعات و اعتراضات حق رو گرفت حداقلش تو این مورد که اینطور بوده. اینها براشون زور داره که یکباره بخوان حرف و قانونی که تصویب کردن رو لغو کنن برای همین باید زیر فشار باشن تا بهانه ای باشیم برای لغو حرفای قبلیشون. دوستان سهل انگاری نکید بیایید یک بار برای همیشه کار را تمام کنیم. هر اعتراض یک قدم تا پیروزی و احقاق حق است پس به شما یک نفر هم احتیاج داریم
    دوستان لینک رییس کمیسیون عمران مجلس رو میذارم اگه به تبعیض قرار دادن مهندسان تکنولوژی عمران اعتراض دارید
    از این لینک به رییس کمیسیون عمران اعتراض کنید
    هر اعتراض یک قدم تا گرفتن حق
    دوستان این اولین قدم است فقط هم بچه های این سایت نیستند که دارند اعتراض میکنند هرکی رو میشناسید بگید اطلاع رسانی کنید تو دانشگاه تون مطرح کنید به دوستانتون ایمیل بدید
    2 کاربر مقابل پست homaycivil عزیز را پسندیده اند: boushehromran,juki

7. Top | #37

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران-سازه
    پسندیده
    393
    مورد پسند: 225 بار در 109 پست
    میزان امتیاز
    788
    نقل قول نوشته اصلی توسط admin نمایش پست ها
    با سلام
    چرا عصبانی بشم من خوشحال هم میشم که دوستان جواب همدیگر را بدهند
    همانطور که خانم مهندس raha90 فرمودند رشته شما مرتبط بوده و فقط نظارت را میتوانید شرکت کنید و در صورت گرفتن مدرک ارشد در یکی از رشته های سازه یا زلزله میتوانید پروانه محاسبات تا حداکثر پایه 2 را دریافت نمایید
    موفق باشید

با سلام خدمت شما دوستان عزیز
    من ی سوال داشتم این کمیسیون هم ارزی شامل تکنولوژی ساختمانم میشه یا فقط عمران-عمران؟
    آدمها وقتی میتوانند روی چتر شما آب بریزند که خودتان اجازه دهید

8. Top | #38

عنوان کاربر
    مدير کـل سايت
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران سازه
    پایه نظام مهندسي
    1نظارت و اجرا
    پسندیده
    3,174
    میزان امتیاز
    3740
    نقل قول نوشته اصلی توسط zangeneh نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوستان عزیز
    من ی سوال داشتم این کمیسیون هم ارزی شامل تکنولوژی ساختمانم میشه یا فقط عمران-عمران؟
    با سلام
    بله شامل میشه
    کمیسیون هم ارزی تشکیل شده از تعدادی از افراد که جلسه تشکیل میدن و قوانین مربوط به آزمون دادن و صلاحیت رشته ها را وضع میکنند و معمولا برای همه رشته ها تصمیم گیری میکنند
    این قوانین برای تمام ادارات راه و شهرسازی کشور ارسال میشه تا اجرا کنند
    2 کاربر مقابل پست admin عزیز را پسندیده اند: juki,pikpak

9. Top | #39

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران-سازه
    پسندیده
    393
    مورد پسند: 225 بار در 109 پست
    میزان امتیاز
    788
    نقل قول نوشته اصلی توسط admin نمایش پست ها
    با سلام
    بله شامل میشه
    کمیسیون هم ارزی تشکیل شده از تعدادی از افراد که جلسه تشکیل میدن و قوانین مربوط به آزمون دادن و صلاحیت رشته ها را وضع میکنند و معمولا برای همه رشته ها تصمیم گیری میکنند
    این قوانین برای تمام ادارات راه و شهرسازی کشور ارسال میشه تا اجرا کنند

ممنون از شما admin عزیز
    اما منظورم این بود این جمعی که اعتراض دارن فقط بچه های عمران-عمران هستن یا عمران- ساختمان هم شامل میشه؟
    آدمها وقتی میتوانند روی چتر شما آب بریزند که خودتان اجازه دهید

10. Top | #40

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    208
    مورد پسند: 18 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    437
    سلام، جناب zangeneh به نظر من اعتراض شامل بچه های رشته های مرتبط با عمران مثل عمران-ساختمان است ولی بچه های عمران-عمران هم می تونن کمکشون کنن.
    کاربر مقابل پست civil 23 عزیز را پسندیده است: pikpak

صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

eng، http، iromran، url، فلزی، فنی، فراهم، قانون، قطعی، كه، لیست، مند، مهندسی، موضوع، میان، میتونم، میشم، مکانیکی، مگر، ماده، متفاوت، مثال، محاسبات، محسوب، مدارک، مرتبط، مشخص، مصوبات، مطالب، معماری، نقشه، نقشه برداری، چون، نوشته، نیمه، ندارد، چرا، نصف، نظام، همچنین، همین، هیچ، های، هست، وقتی، وارد، وجود، یعنی، کمیسیون، کمتر، که، کارهای، کاربردی، کارشناسی، کد، کدوم، گیج، پل، پورتال، پیش، پیشنهاد، پایان، پسوند، www، آینده، آیا، آزمون، الان، انطباق، اینکه، اجرا، اخیر، اخذ، اداره، ارتقاء، ارزی، ارسال، ارشد، از، اصلا، بايد، بتنی، برای، براساس، برداری، برداشته، بصورت، تمامی، تو، توضیحات، تاپیک، تاریخ، ترکیب، ترافیک، جمله، جزوء، حال، حتما، حتی، حداقل، داره، دارای، دارد، در، درباره، درسی، ذیل، راهی، زمانی، سال، ساختمانهای، ساخته، سازمان، سازه، سرفصل، شماره، شهرسازی، شوند، شخص، شده، شرح، صلاحیت، طور، طریق، طراحی، عمومی، عمران

نمایش برچسب‌ها