سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده و رمز عبور خود را فراموش کرده اید از طریق ايــن ليـــنک آنرا بازیابی کنید.

محرومیت اجباری کارشناس ناپیوسته عمران از آزمون محاسبات

پاسخ یاب یافتن سریع پاسخ ها ویژه آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده راهنمای استفاده از امکانات سایت و روش ایجاد تاپیک جدید اینجا کلیک کنید.

برای ارتقا عنوان کاربری خود به کاربر ویژه و دسترسی به بخش ویژه VIP اینجا کلیک کنید.
صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 79

موضوع: محرومیت اجباری کارشناس ناپیوسته عمران از آزمون محاسبات

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    5
    مورد پسند: 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    487

محرومیت اجباری کارشناس ناپیوسته عمران از آزمون محاسبات

با سلام خدمت دوستان
    لطفا دوستان از طریق پورتال وزارت راه و شهرسازی و ارتباط مستقیم با وزیر اعتراضات خود را نسبت به این
    محدودیت ا
    جباری ناعادلانه اعلام کنند
    3 کاربر مقابل پست rezasoltan عزیز را پسندیده اند: rezaheshmati,sararahmani,عمرانيا

2. Top | #2

عنوان کاربر
    مدير کـل سايت
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران سازه
    پایه نظام مهندسي
    1نظارت و اجرا
    پسندیده
    3,174
    مورد پسند: 2,249 بار در 941 پست
    میزان امتیاز
    3742

لغو قانون محرومیت کارشناسان ناپیوسته از آزمون محاسبات

لغو قانون محرومیت کارشناسان ناپیوسته از آزمون محاسبات

روابط عمومی اداره کل مسکن و شهرسازی استان قزوین:
    به فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته رشته های اصلی ، پروانه اشتغال به کار با کد اصلی و در تمامی صلاحیتها از جمله طراحی و محاسبات تعلق می گیرد.

مهند س حامد عبدالرزاقی مسئول گروه نظام مهندسی اداره کل مسکن و شهرسازی استان قزوین خبر داد : براساس اصلاحیه اخیر کمیسیون هم ارزی رشته ها به شماره ۹۰/۴۰۰/۶۲۲۷۱ مورخ ۱۱/۳/۸۹ امکان صدور ، تمدید و ارتقاء پروانه اشتغال به کار فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ناپیوسته در رشته های اصلی موضوع قانون و با صلاحیت های نظارت ، اجرا ، طراحی ویا محاسبات فراهم شده است .

عبدالرزاقی تشریح کرد : براساس ماده ۶ و ۷ قانون نظام مهندسی دارندگان مدارک مهندسی در رشته های اصلی مهندسی معماری ، عمران ، تاسیسات مکانیکی ، تاسیسات برق ، شهرسازی ، نقشه برداری و ترافیک می توانند عضو سازمان نظام مهندسی شوند و پروانه اصلی مهندسی اخذ نمایند و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با مهندسی در صورت تاکید کمیسیون هم ارزی رشته ها به جهت وجود بیش از ۷۰ % انطباق میان محتوی علمی آموزشی این رشته ها با رشته های اصلی می توانند بصورت مرتبط عضو سازمان نظام مهندسی شوند و در صلاحیتهای که این کمیسیون مشخص می نماید تقاضای اخذ پروانه نمایند .
    عبدالرزاقی گفت : پیش از این و به واسطه مصوبات آبانماه سال گذشته کمیسیون و بخشنامه شماره ۹۰/۴۳۰/۸۸۹۰ مورخ ۱۱/۳/۱۳۹۰ به مهندسان عمران دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته عمران تنها پروانه مرتبط با مهندسی و بدون امکان اخذ و یا ارتقاء صلاحیت محاسبات تعلق می گرفت و همچنین برای مهندسان دارای کارشناسی ناپیوسته سایر رشته ها ی هفتگانه نیز تنها در صورتیکه عنوان دو مدرک کاردانی و کارشناسی عینا یکسان می بود امکان صدور پروانه اصلی با صلاحیت طراحی فراهم می شد که با ابلاغ اصلاحیه اخیر این موضوع تغییر یافته است .
    وی درباره ضوابط اخیر صدور پروانه اصلی برای دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته ادامه داد : مطابق این اصلاحیه ، به دارندگان مدارک کارشناسی اصلی ناپیوسته در صورتیکه دارای مدرک کاردانی اصلی در همان موضوع پروانه باشند صلاحیت طراحی و یا محاسبات و نیز پروانه با کد اصلی تعلق می گیرد و دیگر نیاز مند عینا یکسان بودن عنوان دو رشته نمی باشد که بر این اساس ترکیب تعداد زیادی از گرایشهای هر رشته موضوع پروانه جزوء دسته کد رشته های اصلی قرار می گیرد و به طور مثال مهندسان عمران باداشتن مدرک کارشناسی ناپیوسته در رشته های مهندسی: عمران – عمران ، سازه ، راه وساختمان و دارا بودن مدرک کاردانی در یکی از رشته های : کاردانی عمران ، ساختمان ، کارهای عمومی ساختمان ، راه وساختمان ، ساختمانهای بتنی ،* پیش ساخته ها ،*ساختمانهای فلزی ، ساختمان سازی ، امور پیمانها ، پل سازی وابنیه فنی و مرمت ونگهداری ساختمان می توانند تقاضای اخذ پروانه اصلی نمایند که جداول کد رشته های اصلی بر اساس عنوان مدارک تحصیلی در دو مقطع کارشناسی و کاردانی به شرح جداول ۱و۲ در توضیحات ذیل می باشد .

ایشان همچنین درخصوص دارندگان مدرک علمی – کاربردی ادامه داد : طبق اصلاحیه شماره ۶۸۰/د/۴۰۰ مورخ ۲۸/۴/۹۰، دارندگان مدرک علمی – کاربردی معماری در صورتیکه دارای مدرک کاردانی در رشته اصلی معماری باشند و به شرط آنکه کلیه واحدههای درسی مصوب کمیسیون هم ارزی رشته ها در رشته معماری را گذرانده باشند می توانند با رعایت سایر ضوابط پروانه با صلاحیت طراحی و نظارت را اخذ نمایند که لیست واحد طبق جدول ۳ در ذیل آمده است و این متقاضیان در صورت داشتن این شرایط می توانند با ارائه تصاویر مصدق مدارک تحصیلی و ریز نمرات تایید شده در دو مقطع در این خصوص اقدام نمایند .
    عبدالرزاقی در پایان تاکید کرد که سایر مفاد بخشنامه کمیسیون هم ارزی رشته ها به شماره ۹۰/۴۳۰/۸۸۹۰ و تاریخ ۱۱/۳/۱۳۹۰ همچنان به قوت خود باقی می باشد.

برای دریافت جدول -۱ : کد رشته های اصلی پروانه اشتغال به کار براساس عنوان مدرک تحصیلی دانشگاهی ( کارشناسی - کارشناسی ارشد – دکتری ) بر روی لینک مقابل کلیک نمایید...........[تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ].............[تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]..........[تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    3 کاربر مقابل پست admin عزیز را پسندیده اند: aliwolf,juki,rezaheshmati
    [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]

----------------------------------------------------------

3. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    0
    مورد پسند: 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    461
    سلام . من الان دانشجوی مهندسی عمران - راه هستم میتونم آزمون محاسبات بدم؟؟؟؟؟

مرسی اگه جواب بدین.

4. Top | #4

عنوان کاربر
    مدير کـل سايت
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران سازه
    پایه نظام مهندسي
    1نظارت و اجرا
    پسندیده
    3,174
    میزان امتیاز
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط novinsaze
    سلام . من الان دانشجوی مهندسی عمران - راه هستم میتونم آزمون محاسبات بدم؟؟؟؟؟

مرسی اگه جواب بدین.
    با سلام

فایل قانون جدید هم ارزی رشته ها را میتوانید از لینک زیر دانلود نمایید:

2 کاربر مقابل پست admin عزیز را پسندیده اند: juki,rezaheshmati

5. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    2
    میزان امتیاز
    460

راه حل ؟؟!!

با تشکر از مطالب مفید شما.

من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی عمران - عمران هستم و مدرک کاردانی*ام ساختمانهای بتنی است.
    با توجه به متن نوشته شده در ابتدای این صفحه، اجازه دریافت مجوز محاسبات رو ندارم -- بعلت ذکر کلمه تکنولوژی ! -- اما باید عرض کنم که دانشجویان این رشته نیز مانند دانشجویان رشته مهندسی عمران - عمران دروس :
    تحلیل سازه 1 و 2
    سازه های فولادی 1 و 2
    سازه های بتنی 1 و 2
    راهسازی و روسازی راه
    مکانیک سیالات
    مکانیک خاک و مهندسی پی
    بارگذاری
    و...
    را می گذرانند و تفاوتی در سرفصل دروس دانشگاهی این دو رشته وجود ندارد. این قانون قبلا مختص به رشته علمی کاربردی ساختمان بود و توجه سروران عزیز رو به این نکته جلب می کنم که در رشته علمی کاربردی ساختمان بعضی از دروس بالا اصلا جزء سرفصل نیستند (مثل: بارگذاری، راهسازی و ورسازی راه، تحلیل سازه 2، سازه های بتنی و فولادی 2 و چند درس دیگر)

حالا تکلیف ما این وسط چیه؟؟!!
    و آیا راهی هست که ما با همین شرایط موجود بتونیم مجوز محاسبات بگیریم یا اینکه تا آخر دوران فعالیت باید یه مهندس نصف و نیمه تلقی بشیم؟!!!
    لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره جواب بده چرا که این مسئله نتنها برای من بلکه برای بسیاری از دانشجویان این رشته بسیار نگران کننده شده و متأسفانه هیچ مرجعی هم به درستی پاسخگو نیست. حتی خود نظام مهندسی هم دقیقا از کم و کیف این قضیه اطلاع نداره!

6. Top | #6

عنوان کاربر
    مدير کـل سايت
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران سازه
    پایه نظام مهندسي
    1نظارت و اجرا
    پسندیده
    3,174
    میزان امتیاز
    3742

Re: راه حل ؟؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط dezfuli
    با تشکر از مطالب مفید شما.

من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی عمران - عمران هستم و مدرک کاردانی*ام ساختمانهای بتنی است.
    با توجه به متن نوشته شده در ابتدای این صفحه، اجازه دریافت مجوز محاسبات رو ندارم -- بعلت ذکر کلمه تکنولوژی ! -- اما باید عرض کنم که دانشجویان این رشته نیز مانند دانشجویان رشته مهندسی عمران - عمران دروس :
    تحلیل سازه 1 و 2
    سازه های فولادی 1 و 2
    سازه های بتنی 1 و 2
    راهسازی و روسازی راه
    مکانیک سیالات
    مکانیک خاک و مهندسی پی
    بارگذاری
    و...
    را می گذرانند و تفاوتی در سرفصل دروس دانشگاهی این دو رشته وجود ندارد. این قانون قبلا مختص به رشته علمی کاربردی ساختمان بود و توجه سروران عزیز رو به این نکته جلب می کنم که در رشته علمی کاربردی ساختمان بعضی از دروس بالا اصلا جزء سرفصل نیستند (مثل: بارگذاری، راهسازی و ورسازی راه، تحلیل سازه 2، سازه های بتنی و فولادی 2 و چند درس دیگر)

حالا تکلیف ما این وسط چیه؟؟!!
    و آیا راهی هست که ما با همین شرایط موجود بتونیم مجوز محاسبات بگیریم یا اینکه تا آخر دوران فعالیت باید یه مهندس نصف و نیمه تلقی بشیم؟!!!
    لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره جواب بده چرا که این مسئله نتنها برای من بلکه برای بسیاری از دانشجویان این رشته بسیار نگران کننده شده و متأسفانه هیچ مرجعی هم به درستی پاسخگو نیست. حتی خود نظام مهندسی هم دقیقا از کم و کیف این قضیه اطلاع نداره!
    با سلام
    قبلا طبق مصوبه قبلی میشد درسهایی که در دانشگاه گذرانده نشده را در یکی از دانشگاهها که کمیسیون هم ارزی مشخص میکرد گذراند و کسری واحد برطرف میشد ولی طبق مصوبه جدید این امکان تا اطلاع ثانوی کان لم یکن اعلام شده است

کلا نمیشه رو همین مصوبه هم برنامه ریزی برای سالهای آینده کرد چون ممکن است که سال آینده این مصوبات تغییر کرده و محدودیتها بیشتر یا کمتر شوند

برای واحدهای گذرانده شده که فرمودید استدلال این کمیسیون استعلامی هست که از وزارت علوم گرفته اند در مورد واحدهای گذرانده این رشته ها به همین خاطر به عنوان مدرک توجه بیشتر شده است

در ضمن احتمالا اگر شما تمام واحدهایی که برای این کمیسیون مهم هست را گذرانده باشید از طریق نظام مهندسی شهرتان لیست واحدهای گذرانده فرستاده میشه برای این کمیسیون و اونها تصمیم گیرنده هستند
    و کلا سعی کنید تمام واحدهایی که در سالهای قبل اعلام کرده بودند را بگذرانید چون در دانشگاهها بعضی از واحدها اجباری و بعضی هم اختیاری هستند که خیلی ها ممکن است آن واحدها را پاس نکرده و بعدا با مشکل مواجه شوند

میشه بفرمایید که کلا شما باید در این دوره چند واحد بگذرانید و اینکه در حال حاضر دانشگاه آزاد هستید یا دولتی؟
    کاربر مقابل پست admin عزیز را پسندیده است: dezfuli

7. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران - سازه
    نام دانشگاه
    شهید مدنی آذربایجان
    سال اخذ مدرک
    1391
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    492
    با سلام
    من دانشجوی کارشناسی ارشد عمران گرایش سازه هستم.
    مدرک کارشناسی ناپیوسته مهندسی عمران- عمران از دانشگاه آزاد و مدرک کاردانی عمران روستایی دارم .آیا با مدرک کارشناسی خودم میتونم آزمون محاسبات بدم؟
    موفقیت از آن ماست.

8. Top | #8

عنوان کاربر
    مدير کـل سايت
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران سازه
    پایه نظام مهندسي
    1نظارت و اجرا
    پسندیده
    3,174
    میزان امتیاز
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdiyeganeh84
    با سلام
    من دانشجوی کارشناسی ارشد عمران گرایش سازه هستم.
    مدرک کارشناسی ناپیوسته مهندسی عمران- عمران از دانشگاه آزاد و مدرک کاردانی عمران روستایی دارم .آیا با مدرک کارشناسی خودم میتونم آزمون محاسبات بدم؟

با سلام
    مدرک کارشناسی شما اصلی هست ولی چون که مدرک کاردانیتون مرتبط است به احتمال زیاد به شما پروانه مرتبط میدهند چون در بخشنامه ای که ابلاغ شده اگر عنوان مدرک کارشناسی و کاردانی هر دو اصلی باشند شما هم پروانه اصلی میگیرید ولی برای شما این طور نیست (پروانه اصلی یعنی هیچ محدودیتی ندارد ولی پروانه مرتبط امتحان محاسبات نمیتوانید شرکت کنید)

ولی اگر مدرک ارشد سازه خود را بگیرید برای محاسبات تا پایه 2 میتوانید پروانه دریافت کنید

در ضمن اگر هنوز دانشجو هستید و سنوات کارشناسی شما هم از سه سال میگذرد میتوانید در آزمون شرکت کرده و در صورت قبولی وقتی که مدرک ارشد خود را ارائه دادید برای شما پروانه صادر میشود
    چون اعتبار آزمونهای برگزار شده تا 2 سال پس از آن هست و تا 2 سال بعد از اون هم میتوانید مدرک خود را ارائه دهید
    که البته خیلیها از این موضوع اطلاعی ندارند و آزمون نمیدهند
    امیدوارم که توانسته باشم درست راهنمایی کنم

موفق باشید
    کاربر مقابل پست admin عزیز را پسندیده است: civil 23

9. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    12
    مورد پسند: 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    487
    سلام
    خسته نباشید!
    ببخشید من الان کاملا گیج شدم.شما خدتون بالا گفتید که :
    عبدالرزاقی گفت : پیش از این و به واسطه مصوبات آبانماه سال گذشته کمیسیون و بخشنامه شماره ۹۰/۴۳۰/۸۸۹۰ مورخ ۱۱/۳/۱۳۹۰ به مهندسان عمران دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته عمران تنها پروانه مرتبط با مهندسی و بدون امکان اخذ و یا ارتقاء صلاحیت محاسبات تعلق می گرفت و همچنین برای مهندسان دارای کارشناسی ناپیوسته سایر رشته ها ی هفتگانه نیز تنها در صورتیکه عنوان دو مدرک کاردانی و کارشناسی عینا یکسان می بود امکان صدور پروانه اصلی با صلاحیت طراحی فراهم می شد که با ابلاغ اصلاحیه اخیر این موضوع تغییر یافته است .
    وی درباره ضوابط اخیر صدور پروانه اصلی برای دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته ادامه داد : مطابق این اصلاحیه ، به دارندگان مدارک کارشناسی اصلی ناپیوسته در صورتیکه دارای مدرک کاردانی اصلی در همان موضوع پروانه باشند صلاحیت طراحی و یا محاسبات و نیز پروانه با کد اصلی تعلق می گیرد و دیگر نیاز مند عینا یکسان بودن عنوان دو رشته نمی باشد که بر این اساس ترکیب تعداد زیادی از گرایشهای هر رشته موضوع پروانه جزوء دسته کد رشته های اصلی قرار می گیرد و به طور مثال مهندسان عمران باداشتن مدرک کارشناسی ناپیوسته در رشته های مهندسی: عمران – عمران ، سازه ، راه وساختمان و دارا بودن مدرک کاردانی در یکی از رشته های : کاردانی عمران ، ساختمان ، کارهای عمومی ساختمان ، راه وساختمان ، ساختمانهای بتنی ،* پیش ساخته ها ،*ساختمانهای فلزی ، ساختمان سازی ، امور پیمانها ، پل سازی وابنیه فنی و مرمت ونگهداری ساختمان می توانند تقاضای اخذ پروانه اصلی نمایند که جداول کد رشته های اصلی بر اساس عنوان مدارک تحصیلی در دو مقطع کارشناسی و کاردانی به شرح جداول ۱و۲ در توضیحات ذیل می باشد .
    ولی پایین میگین که دانشجوی کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی عمران - عمران نمیتونند پروانه محاسبات بگیرند!!!؟
    من فایل namehmaskan دانلود کردم ولی باز هم چیزی متوجه نشدم؟

10. Top | #10

عنوان کاربر
    مدير کـل سايت
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران سازه
    پایه نظام مهندسي
    1نظارت و اجرا
    پسندیده
    3,174
    میزان امتیاز
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliwolf
    سلام
    خسته نباشید!
    ببخشید من الان کاملا گیج شدم.شما خدتون بالا گفتید که :
    ولی پایین میگین که دانشجوی کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی عمران - عمران نمیتونند پروانه محاسبات بگیرند!!!؟
    من فایل namehmaskan دانلود کردم ولی باز هم چیزی متوجه نشدم؟
    با سلام
    ببینید طبق این مصوبه جدید فقط به کسانی که مدرک کاردانی و کارشناسیپون جز رشته های اصلی هست پروانه اصلی میدهند در صورتی که مدرک تکنولوژی عمران جز مرتبط محسوب شده

شما در همون فایل پیوست اولی که namehmaskan نامش هست اگر در جداول نگاه کنید رشته های اصلی و مرتبط مشخص شده اند
    الان رشته تکنولوژی عمران نوشته شده با کد 360 مرتبط با مهندسی عمران-تکنولوژی عمران یعنی این رشته جز رشته های مرتبط هست و فقط نظارت بهش تعلق میگیره

داخل جدول اولی هم رشته های کاردانی نوشته شده که چه رشته هایی اصلی هستند اگر شما مدرک کاردانیتون اصلی باشه و مدرک کارشناسی ناپیوستتون هم جز اصلیها باشه مشکلی ندارید و میتونید پروانه اصلی بگیرید

مثلا کسانی که کاردانی کارهای عمومی ساختمان و کارشناسی ناپیوسته مهندسی عمران-عمران در مدرکشون درج شده باشه میتوانند پروانه اصلی بگیرند

ولی اگر مدرک شما تکنولوژی باشه به شما پروانه مرتبط میدهند و فقط نظارت میتونید امتحان بدید

سوال دیگری بود در خدمتیم

موفق باشید

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

eng، http، iromran، url، فلزی، فنی، فراهم، قانون، قطعی، كه، لیست، مند، مهندسی، موضوع، میان، میتونم، میشم، مکانیکی، مگر، ماده، متفاوت، مثال، محاسبات، محسوب، مدارک، مرتبط، مشخص، مصوبات، مطالب، معماری، نقشه، نقشه برداری، چون، نوشته، نیمه، ندارد، چرا، نصف، نظام، همچنین، همین، هیچ، های، هست، وقتی، وارد، وجود، یعنی، کمیسیون، کمتر، که، کارهای، کاربردی، کارشناسی، کد، کدوم، گیج، پل، پورتال، پیش، پیشنهاد، پایان، پسوند، www، آینده، آیا، آزمون، الان، انطباق، اینکه، اجرا، اخیر، اخذ، اداره، ارتقاء، ارزی، ارسال، ارشد، از، اصلا، بايد، بتنی، برای، براساس، برداری، برداشته، بصورت، تمامی، تو، توضیحات، تاپیک، تاریخ، ترکیب، ترافیک، جمله، جزوء، حال، حتما، حتی، حداقل، داره، دارای، دارد، در، درباره، درسی، ذیل، راهی، زمانی، سال، ساختمانهای، ساخته، سازمان، سازه، سرفصل، شماره، شهرسازی، شوند، شخص، شده، شرح، صلاحیت، طور، طریق، طراحی، عمومی، عمران

نمایش برچسب‌ها