آشنایی با ابزارهای گلویی پلی یورتان

ابزار پلی یورتان دارای انواع مختلفی می باشد. یکی از این نوع ها، ابزار گلویی می باشد. این نوع ابزار می تواند برای کاربردهای تجاری و مسکونی قابل استفاده باشد. ابزار گلویی این امکان را دارد که به صورت ساده و طرحدار در اشکال سفارشی تولید شوند. با تولید اشکال سفارشی می توان از آنها در هر گونه سبک و استایلی برای دکوراسیون منازل و محل کار استفاده کرد.


اگر به دنبال یک روش ارزان قیمت برای دکوراسیون خانه و محل کار خود هستید و می خواهی جلوه ی زیباتری به آنها بدهید، به شما پیشنهاد می شود که از ابزار پلی یورتان و گچبری استفاده کنید. امروزه بسیاری از مالکان از گچبری و ابزار های پلی یورتان استفاده می*کنند تا فضا را زیباتر کنند.


بهتر است بدانید که یکی از بهترین مواد قالب سازی پلی یورتان میباشد. در این مطلب قصد داریم شما را با برخی از مزایای ابزار حاشیه و گلویی پلی یورتان و همینطور برخی از ایده های خلاقانه برای بکارگیری این نوع ابزار دکوراتیو در سرتاسر خانه آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

اندازه ابزار پلی یورتان گلویی سقف

ابزار پلی یورتان به صورت پیش ساخته در اندازه های گوناگون و طول های مختلف از قبل تولید شده و با قیمت های معقول برای خرید ابزار پلی یورتان قابل دسترس هستند. ابزار های پلی یورتان را می توان به وسیله ابزارهایی مانند چوب، برش داد و به هم وصل کرد و یا در صورت نیاز از ابزار کنج استفاده کرد.توجه داشته باشید که اندازه و عرض ابزار پلی یورتان برای سقف به مساحت و ارتفاع اتاق بستگی دارد. نکته*ای که در این مورد باید به آن دقت کنید این است که همیشه ۱۰ یا ۱۵ درصد بیشتر از نیاز خود سفارش دهید مخصوصاً در محیط*هایی که کنج و زاویه های زیادی دارد.زیرا احتمال دارد که در زمان نصب یا حتی به مرور زمان موجب شود بخشی از کار خراب شود و شما دوباره به این ابزار احتیاج داشته باشید. در صورت نداشتن این قطعه باید برای تولید مجدد اقدام کرد و این کار با مشکلاتی مثل زمانبر بودن، مواجه خواهد شد.


بهتر است قبل از کار ارتفاع سقف خود را اندازه بگیرید. چنانچه سقف خانه شما تقریباً دو و نیم متر است، ابزار پلی یورتان باید بین ۸ تا ۱۵ سانتی متر باشد. توجه داشته باشید که برای سقف های سه متری به ابزاری که بین ۱۱ تا ۱۸ سانتی متر می باشد نیاز دارید. همینطور به سقف های بلندتر از ۳ متر به ابزار پلی یورتان عریض تر از ۱۸ سانتی متر نیاز است.


ترکیب مواد و فرایند تولید

ابزار گلویی یک ابزار پیش ساخته پلی یورتان میباشد. و پلی یورتان یک ماده کامپوزیت و ترکیبی است که ویژگی های منحصر به فرد چوب را دارد. با این تفاوت که تمام ویژگی های منفی چوب مثل ترک خوردگی، تخریب ناشی از موریانه، پوسیدگی و شکافته شدن از آن حذف شده است.همه ابزارهای پلی یورتان گلویی در کارخانه ها به شکلی آماده سازی شده اند که برای رنگ آمیزی نهایی حاضر باشند.


ویژگی های استفاده از ابزارهای گلویی پلی یورتان

معمولا اصطلاح پلی یورتان با پلی استایرن یا استیروفوم در برخی از موارد اشتباه گرفته می شود. ولی بین این مواد ها تفاوت هایی وجود دارد. ولی تمام این مواد ها مصنوعی می باشند؛ ولی پلی یورتان ها عایق حرارتی بسیار بهتری در مقایسه با استیروفم ها دارند.پلی یورتان ها یک ماده فوم مانند و ضخیم با چگالی بالاهستند که همه ی ویژگی های چوب را در خود به صورت نهفته دارند. ولی با این تفاوت که نه ترک می خورند و نه پوسیده و شکافته می شوند. به همین خاطر این ماده به یک ماده ی استثنایی تبدیل شده است.

چند ایده جذاب برای گچبری پیش ساخته سقف

انتخاب جنس متریال گچبری آماده

بهتر است قبل از انتخاب جنس متریال گچبری سقف یا دیوار، مطمئن شوید که می خواهید از جنس چوب باشد یا پلی اورتان. مزایا و مضرات هر کدام از آنها را پیدا کنید و در آخر تصمیم نهایی خود را بر اساس آن ها بگیرید.


ایده های شگفت انگیز گچبری آماده

در ادامه قصد داریم شما را با ایده های بسیار جذاب و متفاوت درباره گچبری سقف آشنا کنیم تا بتوانید دو یا چند ایده را به دلخواه انتخاب کنید و از آن در خانه خود استفاده کنید.


گچبری ستون تزئینی

ابتدا از یک ایده گچبری ساده شروع میکنیم. شما می*توانید از گچبری انتهای ستون برای محل اتصال ستون و سقف استفاده کنید. با استفاده از قرنیز میتوانید گوش های معمولی را به نقاط کانونی تبدیل کنید. یعنی حتی به جز ستون ها می توانید از این گچبری ساده بر روی گوشه ها به طور چشمگیری حال و هوای اتاق را تغییر دهید.


گچبری پیش ساخته در پیرامون درب

مهمترین ویژگی گچبری این است که معمولا در هر مکانی که نصب شود، زیبایی را بیشتر می*کند. این موضوع شامل درب نیز می باشد. یک درب ورودی به تنهایی زیاد جالب به نظر نمی رسد اما وقتی گچبری ای زیبا به آن اضافه شود، زیباتر به نظر می رسد. پس حتما از این نوع گچبری سقف یا دیوار با قیمت گچبری پیش ساخته در تهران استفاده کنید.


گچبری پیش ساخته در دیوار ها

از بین همه ایده های گچبری این نوع ایده از همه ی آنها خلاقانه تر است. به عنوان مثال یک راهرو در خانه به خودی خود نمی*تواند زیبا به نظر برسد، اما با نصب گچبری پیش ساخته دیوار بر روی آن، جلوه بسیار جذاب تری می گیرد. با استفاده از گچبری می*توان بر روی دیوارهای راهروها قاب بندی ایجاد کرد. این کار نه تنها زیبایی دیوار را بیشتر می*کند بلکه یک بافت جذاب تری را نیز به آن اضافه می*کند.


گچبری سقف باشکوه و مجلل

ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که اگر ترک وجود داشته باشد چه میشود؟ بهتر است بدانید که برای پنهان کردن ترک ها یا اضافه کردن ظاهری زیبا، گچبری گلویی بهترین گزینه می باشد. بنابراین با استفاده از گچبری گلویی شما می توانید ظاهری بسیار زیبا به خانه خود بدهید.


گچبری برای چهارچوب درب ها

یکی دیگر از ایده های جذاب که می*توانند خانه شما را زیباتر کند گچبری چارچوب درب ها می باشد. بنابراین می*توان با یک گچبری ساده بر روی چارچوب درب ها به آنها زیبایی بیشتری بخشید.

چند ایده جذاب برای گچبری پیش ساخته سقف
ایده های مربوط به گچبری رنگی

یکی دیگر از ایده های جذاب برای گچبری سقف یا دیوار مدل رنگی آنها می باشد. یعنی این رنگ های پیش فرض گچبری نیست و به هیچ عنوان تنها رنگ نیست. شما می*توانید دیوارهای داخلی را با رنگ دلخواه خود گچبری کنید. در برخی از موارد بهتر است گچبری را متناسب با فضای خانه رنگ آمیزی کنید. با این کار زیبایی منزل، دوچندان می*شود.


گچبری آماده چیست؟

گچبری به عنوان یک مورد تزیینی در محلی که دیوار به سقف متصل می شود، نصب می شود. در صورتی که در گذشته برای پنهان کردن ترک های آن منطقه استفاده می*شد اما در حال حاضر عملکرد آن تغییر کرده است. در حقیقت امروزه از جدیدترین گچبری سقف و دیوار به منظور زیباتر شدن استفاده می*شود نه برای پوشاندن ترک ها.به طور کلی گچبری از گچ و یا چوب ساخته شده است. البته نمی توان گفت که تنها این دو مواد کافی هستند. از موادی دیگر مثل پلی اورتان، پی وی سی و پلی استایرن نیز می توان برای ساختن قطعات گچبری پیش ساخته استفاده کرد.


گچبری سقف با ابزار دکوراتیو طرح دار

ایده گچبری سقف با ابزار دکوراتیو با گچبری ساده متفاوت است. گچبری ساده بدون طرح نیز به اندازه کافی نقش یک عنصر دکوراتیو را در خود دارد اما اگر بخواهید ویژگی بافت و جذابیت آن را بیشتر کنید، بهتر است از ابزار گچبری طرحدار سقف با طرح های زیبا استفاده کنید. بهتر است مطلب از گچبری پیش ساخته و نئوکلاسیک در طراحی ساختمان چه می دانید؟ را نیز بخوانید.آیا شما دنبال چند ایده مناسب برای گچبری سقف هستید؟ اگر دنبال ایده های جذاب هستید، با ما همراه باشید. ابتدا از گچبری پیش ساخته به منظور پنهان کردن ترک های موجود در دیوار یا سقف خانه استفاده میشد. اما امروزه طراحان داخلی و مالکان خانه از گچبری سقف برای پوشاندن شکاف یا ترک استفاده نمی کنند؛ بلکه از آن برای زیباتر شدن دکوراسیون داخلی استفاده می کنند.
منبع: گچبری سقف ساعت 24