سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده و رمز عبور خود را فراموش کرده اید از طریق ايــن ليـــنک آنرا بازیابی کنید.

درخواست بررسی فایل etabs 2015 + دانلود پروژه فولاد 7 طبقه با فایل های etabs و محاسبات دستی

پاسخ یاب یافتن سریع پاسخ ها ویژه آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده راهنمای استفاده از امکانات سایت و روش ایجاد تاپیک جدید اینجا کلیک کنید.

برای ارتقا عنوان کاربری خود به کاربر ویژه و دسترسی به بخش ویژه VIP اینجا کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: درخواست بررسی فایل etabs 2015 + دانلود پروژه فولاد 7 طبقه با فایل های etabs و محاسبات دستی

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    3
    مورد پسند: 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    295

درخواست بررسی فایل etabs 2015 + دانلود پروژه فولاد 7 طبقه با فایل های etabs و محاسبات دستی

سلام دوستان عزیز
    ببخشید که دوباره وقتتون رو می گیرم. نیاز راهنمایی شما عزیزان و سروران گرامی دارم.

توضیح پروژه : یک ساختمان 7 طبقه فولادی بدون هرگونه دیوار و خرپشته و راه پله و ... کاملا ساده ساده - دارای مهاربند همگرای ویژه قطری در هر 4 طرف - هدف: پیدا کردن و انتخاب مقاطع ستون و مهاربند از مقاطع BOX و مقطع تمامی تیر ها IPE 180 می باشد.
    مشکل من: نمی دونم چرا پس از مدل سازی در ETABS 2015 تمام مقاطع BOX 200*200*10 انتخاب می شوند. با اینکه این مقطع جوابگوی نیرو ها نیست. خواهش می کنم فایل ETABS را بررسی کنید و مشکلش را برطرف کنید یا توضیح دهید.
    سپاسگزارم
    [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]
    کاربر مقابل پست 7kermani عزیز را پسندیده است: SIAMAK-TORKASHVAN7

2. Top | #2

عنوان کاربر
    پاسخگو و راهنما
    مقطع تحصيلات
    لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران
    نام دانشگاه
    دانشگاه تبریز
    سال اخذ مدرک
    1352
    پایه نظام مهندسي
    پایه یک :نطارت واجرا
    پسندیده
    698
    مورد پسند: 1,136 بار در 354 پست
    میزان امتیاز
    1305
    با سلام :همکار گرامی جناب مهندس کرمانی:

من محاسبات دستی شما را مجدد بررسی نمودم-با انچه خود انجام داده ام تفاوت قابل توجهی ندیدم. حتی ضرایب شما دست بالاتر از من است.بهرحال من مشکل خاصی ندیدم.
    تصورم این است :شاید در دادن :سختی ها واینرسی ها غفلتا اشتباه غیر عمدی شده باشد.در k,i .
    بهرحال من مقاطع زیر را در فایل ذیل توصییه می کنم. امتحان بفرمایید. اگر جواب ندهد مشکل در دادههای اولیه است.چون قبلا هم عرض شد .درعمل ستونهای شما 50 درصد این بار را در زلزله می برند-چون ضرایب ایین نامه بسیار دست بالاست.
    حتی اگر بار در هرمترمربع را که درعمل 800 کیلوگرم است 50 درصد! هم اضافه بگیرید بخاطر این ضرایب وزلزله -دریک محاسبه ذهنی برای تخمین تقریب اولیه مقاطع -یعنی 1200 تا1300! کیلوگرم برمترمربع(درحالی که سقف های عرشه فولادی بسیار سبک تر هستند)!-در سطح بارگیر هرستوت فرض:25 مترمربع:هر ستون وسط :30 تن! بار در هر طبقه با 1.5 تا1.6 برابر ! بخاطر ضرایب ایین نامه دارد-برای 7 طبقه:می شود 210 تن ویا حداکثر300!! تن.
    درحالی که در برنامه شما برای بار دوبرابر این مقدار را حساب کرده است.
    بهر حال مشکل احتمالا در سختی ها واینرسی های داده شده است. چک بفرمایید. موفق وموید باشید. ضمنا دوستان وهمکاران محترم مهندس محاسب دراین بحث شرکت ونطرات خود را درجهت کمک بایشان ارائه نمایند.

ویرایش توسط SIAMAK-TORKASHVAN7 : ۱۱ ۰۴ -۱۳۹۵ در ساعت 08:05
    2 کاربر مقابل پست SIAMAK-TORKASHVAN7 عزیز را پسندیده اند: 7kermani,admin

3. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    3
    مورد پسند: 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    295
    نقل قول نوشته اصلی توسط SIAMAK-TORKASHVAN7 نمایش پست ها
    با سلام :همکار گرامی جناب مهندس کرمانی:

من محاسبات دستی شما را مجدد بررسی نمودم-با انچه خود انجام داده ام تفاوت قابل توجهی ندیدم. حتی ضرایب شما دست بالاتر از من است.بهرحال من مشکل خاصی ندیدم.
    تصورم این است :شاید در دادن :سختی ها واینرسی ها غفلتا اشتباه غیر عمدی شده باشد.در k,i .
    بهرحال من مقاطع زیر را در فایل ذیل توصییه می کنم. امتحان بفرمایید. اگر جواب ندهد مشکل در دادههای اولیه است.چون قبلا هم عرض شد .درعمل ستونهای شما 50 درصد این بار را در زلزله می برند-چون ضرایب ایین نامه بسیار دست بالاست.
    حتی اگر بار در هرمترمربع را که درعمل 800 کیلوگرم است 50 درصد! هم اضافه بگیرید بخاطر این ضرایب وزلزله -دریک محاسبه ذهنی برای تخمین تقریب اولیه مقاطع -یعنی 1200 تا1300! کیلوگرم برمترمربع(درحالی که سقف های عرشه فولادی بسیار سبک تر هستند)!-در سطح بارگیر هرستوت فرض:25 مترمربع:هر ستون وسط :30 تن! بار در هر طبقه با 1.5 تا1.6 برابر ! بخاطر ضرایب ایین نامه دارد-برای 7 طبقه:می شود 210 تن ویا حداکثر300!! تن.
    درحالی که در برنامه شما برای بار دوبرابر این مقدار را حساب کرده است.
    بهر حال مشکل احتمالا در سختی ها واینرسی های داده شده است. چک بفرمایید. موفق وموید باشید. ضمنا دوستان وهمکاران محترم مهندس محاسب دراین بحث شرکت ونطرات خود را درجهت کمک بایشان ارائه نمایند.

استاد عزیز از این همه لطف و محبت شما سپاسگزارم

حتما مواردی که امر فرمودید را مجددا چک می کنم و مقاطعی که فرمودید را بررسی می کنم.

برای اطمینان کل مراحل مدل سازی را از اول تکرار می کنم که اگر خطایی هست برطرف بشه.

برای شما آرزوی سلامتی می کنم. خیلی متشکرم
    کاربر مقابل پست 7kermani عزیز را پسندیده است: admin

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع