امروز می*خواهیم در این مقاله نقش آبنما در دکوراسیون را بررسی کنیم. در خانه*های قدیمی حتما چشمتان مجذوب حوض وسط حیاط*های نقلی آن شده است. عنصر آب از گذشته نماد پاکی و عمل حیات همه موجودات بوده است. همچنین داشتن حوض در خانه*های آن یک رسم در معماری بوده. صاحبخانه با مستقر شدن در چنین خانه*ای با قرار دادن چند گلدان شمعدانی و حسن یوسف، زیبایی حوض فیروزه*ای را زیادتر می*کرد. در مرکز این حوض معمولا یک آبنمای کوچک قرار داشته که به کمک پمپ، آب داخل حوض را به سمت بالای فواره پمپاژ می*کند.
حتما شنیده*اید که می*گویند آب نماد روشنی است. از گذشته احترام ویژه*ای به این عنصر در طبیعت داشته*اند. با صدای آن آرامش می*گرفتند و با آن جان. اهمیت آب حیات را زمانی متوجه می*شوید که در فصل تابستان از گرما احساس عطش پیدا کنید و دسترسی به آب خنک هم نداشته باشید. در این لحظه حتی اگر خنک ترین آبمیوه را هم نوش جان کنید باز هم می*دانید عطش شما با یک لیوان آب رفع می*شود. در صورتی که فضای مناسبی در ویلای خود برای قرار دادن آبنما دارید، حتما از این المان در طراحی دکوراسیون خود استفاده کنید. آبنماها یکی از گزینه*های مناسب برای [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ] هستند که فضای داخل و بیرون آن را بسیار خاص کنند.نکاتی برای خرید و انتخاب آبنما در دکوراسیون

برای خرید آبنما باید حتما به بی صدا بودن موتور آن دقت کنید. اما بستگی دارد که بخواهید این آبنما را در کجا نصب کنید. برای مثال اگر فضای مد نظر شما برای آبنما، حیاط خانه یا ویلا شما باشد، لازم است به بی صدا بودن موتور آن دقت کنید.
به طور کلی برای خرید آبنما باید به مراکز معتبر و یا از طریق کارشناسان خبره در امر دکوراسیون اقدام کنید. در بازار مدل*های بی*کیفیت، با طول عمر کم و با صدای موتور زیاد هستند که شما را از خریدتان منصرف می*کنند و پس از مدتی شما را در دردسرهای تعمیر می*اندازد.
نکته بعدی، جای قرارگیری آبنما است. معمولا این وسیله باید در جایی از خانه نصب شود که زیبایی آن در معرض دید قرار بگیرد. بهتر است در محل ورودی و جلوی چشم باشد. برای عمر بهتر آبنما بهتر است آن را دور از شومینه قرار دهید. تفکیک فضاهای کاربری از یکدیگر باعث می*شود، تا تاثیر کمتری بر روی وسایل گذاشته شود همچون آبنا که با جدا کردن آن از وسایل الکتریکی از رطوبت محیط کاسته و به وسایل الکترونیکی خود آسیب نمی*زنید. [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ] می*تواند راهنمایی*های لازم را در اختیارتان بگذارد.

بررسی انواع آبنما در دکوراسیون

تنوع بی*نظیر آبنماها باعث می*شود تا برای طراحی فضاهای باز در ویلا، باغ و حیاط خانه دستمان برای منحصر به*فرد بودن آن باز باشد. با هم چند نوع از مدل*های زیبای آبنما را مرور می*کنیم. آبنمای صخره*ای: این آبنماها اکثرا در فضاهایی مانند رستوران*ها و سفره*خانه*ها استفاده می*شود. وجود سنگ*هایی از نوع ورقه*ای، پوکه معدنی و لاشه*ای صخره*های مصنوعی برای این آبنماها می*سازند. آبنمای آبشار صخره*ای یکی از زیباترین مدل*های آبنماست که بهتر است در گوشه*ای آن را نصب کنید و از صدای آب زلال لذت ببرید.
برای زیبا سازی یکی از دیوارها در فضا می*توانید آبنما دیواری را در نظر بگیرید. برای نصب این آبنما، تمامی تجهیزات لازم بر روی دیوار نصب می*شود و آب از سمت بالای دیوار به سمت پایین می*ریزد. در نتیجه فضای چشم*نوازی را ایجاد می*کند. حتما در فضای پارک*ها، آبنماهای موزیکال را دیده*اید. برای اجرایی این آبنماها، از قدرت برنامه نویسی استفاده می*کنند. در واقع آبنماها با ریتم موسیقی عکس العمل نشان می*دهد. می*توان ادعا کرد این نوع آبنما زیباترین نوع آن است. چرا که در این آبنما علاوه بر حساس کردن ریتم آب، می*توان نور هم در آن دخیل کرد. روشن و خاموش شدن نور و تغییر رنگ آن بر اساس موزیک زیبایی شگفت انگیزی به این آبنما افزوده است.