سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده و رمز عبور خود را فراموش کرده اید از طریق ايــن ليـــنک آنرا بازیابی کنید.

کسب تجربه از طریق کار سرپرستی کارگاه

پاسخ یاب یافتن سریع پاسخ ها ویژه آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده راهنمای استفاده از امکانات سایت و روش ایجاد تاپیک جدید اینجا کلیک کنید.

برای ارتقا عنوان کاربری خود به کاربر ویژه و دسترسی به بخش ویژه VIP اینجا کلیک کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: کسب تجربه از طریق کار سرپرستی کارگاه

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    1
    مورد پسند: 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    446

کسب تجربه از طریق کار سرپرستی کارگاه

سلام دوستان

من تازه فارغ التحصیل شدم و میخوام تو کارها یا پروژه های عمرانی جدا از دروس دانشگاهی تو حوزه اجرا و نظارت تجربه عملی کسب کنم برای بازار کار

1-رفتم تو یه دفتر فنی شروع کنم گفت اول از کارهای اجرای شروع کن بعد دفتر فنی ( درسته این قضیه ؟ )

2-به نظرتون از سرپرستی کارگاه شروع کنم یا راه دیگه ای رو پیشنهاد میکنین ؟

یکی میگفت ابتدا از سرپرستی کارگاه شروع کنم اما شنیدم تجربه میخواد و کار سنگینی هم هست

3-ایا میشه بدون تجربه سرپرست یک پروژه حداقل کوچیک شد یا بهتره اول دستیار یه سرپرست کارگاه بشم ؟

4-برای پیدا کردن سرپرستی کارگاه یا پیدا کردن یه سرپرست که به عناون دستیار کنارش ایستاد از چه راههای میشه اقدام کرد؟ پیدا کردن پروژه های در حال گودبرداری ، یا نظام مهندسی یا ...؟

5-از نظام مهندسی بدون پروانه کار ( هنوز ازمون ندادم ) میشه کار گرفت ؟

6- پیشنهاد شما چیه ؟

یه سوال دیگه ام دارم اینه که : من میخوام در کنار کار عمران کار شبکه های کامپیوتری هم انجام بدم

1- آیا این کار شدنیه در کنار عمران ( چون نمیدونم کار یه مهندس تو حوزه عمران روزانه چقدر وقت میبره یا اصلا چطوریه کارشون )

2- اگه شدنیه کدوم حوزه عمران رو پیشنهاد میکنید الف )طراحی و دفتر مهندسی یا دفتر مشاوره و... ب ) نظارت و اجرا

نظارت و اجرا ایا به این شکله که فقط چند وقت یه بار میری سر ساختمان و وقتت ازاده یا اینطوری نیست ؟

مرسی از پاسختون
    ویرایش توسط hadeeee : ۰۱ ۰۲ -۱۳۹۷ در ساعت 19:47

2. Top | #2

عنوان کاربر
    مدير کـل سايت
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران سازه
    پایه نظام مهندسي
    1نظارت و اجرا
    پسندیده
    3,215
    مورد پسند: 2,266 بار در 951 پست
    میزان امتیاز
    3780
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadeeee نمایش پست ها
    سلام دوستان

من تازه فارغ التحصیل شدم و میخوام تو کارها یا پروژه های عمرانی جدا از دروس دانشگاهی تو حوزه اجرا و نظارت تجربه عملی کسب کنم برای بازار کار

1-رفتم تو یه دفتر فنی شروع کنم گفت اول از کارهای اجرای شروع کن بعد دفتر فنی ( درسته این قضیه ؟ )

2-به نظرتون از سرپرستی کارگاه شروع کنم یا راه دیگه ای رو پیشنهاد میکنین ؟

یکی میگفت ابتدا از سرپرستی کارگاه شروع کنم اما شنیدم تجربه میخواد و کار سنگینی هم هست

3-ایا میشه بدون تجربه سرپرست یک پروژه حداقل کوچیک شد یا بهتره اول دستیار یه سرپرست کارگاه بشم ؟

4-برای پیدا کردن سرپرستی کارگاه یا پیدا کردن یه سرپرست که به عناون دستیار کنارش ایستاد از چه راههای میشه اقدام کرد؟ پیدا کردن پروژه های در حال گودبرداری ، یا نظام مهندسی یا ...؟

5-از نظام مهندسی بدون پروانه کار ( هنوز ازمون ندادم ) میشه کار گرفت ؟

6- پیشنهاد شما چیه ؟

یه سوال دیگه ام دارم اینه که : من میخوام در کنار کار عمران کار شبکه های کامپیوتری هم انجام بدم

1- آیا این کار شدنیه در کنار عمران ( چون نمیدونم کار یه مهندس تو حوزه عمران روزانه چقدر وقت میبره یا اصلا چطوریه کارشون )

2- اگه شدنیه کدوم حوزه عمران رو پیشنهاد میکنید الف )طراحی و دفتر مهندسی یا دفتر مشاوره و... ب ) نظارت و اجرا

نظارت و اجرا ایا به این شکله که فقط چند وقت یه بار میری سر ساختمان و وقتت ازاده یا اینطوری نیست ؟

مرسی از پاسختون
    با سلام
    1- میتوان در آن کار کرد ولی برای دفتر فنی اگر در زمینه اجرا مسلط تر باشید بهتر می توانید کار کنید مثلا برای نوشتن صورت وضعیت باید ابتدا به کار مسلط باشید تا بتوانید با بندهای فهرست بها کار کرده و بتوانید سود بیشتری را در صورت وضعیت وارد کنید و پیمانکارها به دنبال اشخاصی هستند که بتوانند در یک پروژه از دانششان استفاده کرده و صورت وضعیت خوب بنویسند و چه بسا بوده اند کسانی که مواردی که حق پیمانکار بوده را در صورت وضعیت نیاورده اند و پیمانکار متضرر شده است
    2 و 3- بهتر است در ابتدا اگر شده بصورت رایگان برای چند ماه در کنار سرپرست کارگاه باشید تا روند کار را یاد بگیرید و ترسی که از اجرا دارید فروکش کند و در این مدت سعی کنید تجربه کسب کنید و خودتان را نشان دهید و بقیه را متقاعد کنید که می توان به شما اطمینان کرده و پروژه را به شما سپرد. شما خودتان را به جای پیمانکار بگذارید آیا حاضرید کار چند صد میلیون تومانی را به یک شخص بدون تجربه واگذار کنید که اجرا کند
    4- می توانید پروژه های عمرانی که در شهر یا اطراف شهرتان هستند سر بزنید و این مورد را به ایشان اعلام کنید که حاضرید بصورت رایگان در انجا کار کنید
    5- خیر بدون پروانه اشتغال به کار به شما ساختمانی برای نظارت ارجاع داده نمی شود
    6- پیشنهاد در بند 2و3 داده شد
    -----------
    در مورد سوال دومتان
    1- کار شبکه شاید شدنی باشد ولی بسیار سخت می شود چون معمولا در کارگاه ها از صبح تا عصر سر پروژه هستند و بهتر است فعلا فقط در یک حوزه فعالیت کنید
    2- تمام حوزه ها خوب هستند این بستگی به شما دارد که در کدام می توانید کار کنید. معمولا اجرا در ابتدا پیشنهاد می شود چون همه چیز از اجرا سرچشمه میگیرد و کسی که اجرای قوی دارد می تواند در بقیه زمینه ها هم بهتر کار کند

نظارت اگر منظورتان نظارت نظام مهندسی است که بله نظارت بصورت مرحله ای است ولی اگر نظارتی که در شرکتهای مشاور وجود دارد منظورتان است معمولا بصورت نظارت مقیم است و تا زمانیکه پیمانکار کار میکند شما هم باید سر پروژه حاضر باشید
    معمولا شرکتهای مشاور نظارت را به کسانی واگذار میکنند که در اجرا کار کشته هستند معمولا شما باید یک سر و گردن از پیمانکار بالاتر باشید تا بتوانید نظارت روی کار پیمانکار داشته باشید
    موفق باشید
    [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]

----------------------------------------------------------

3. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    1
    مورد پسند: 5 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    446
    خیلی خیلی ممنونم از پاسخ شما فقط یه سوالی دیگه ای که داشتم حقوق یه مهندس عمران تو سمت های ناظر ،
    دفتر فنی ، مشاور و سرپرست کارگاه و ...
    تو بدترین حالت ، حالت متوسط و بهترین حالت چقدر میتونه باشه و اینکه ایا صورت وضعیت نویسی فقط بر عهده سرپرست کارگاه هستش ؟
    ویرایش توسط hadeeee : ۰۳ ۰۲ -۱۳۹۷ در ساعت 14:38

4. Top | #4

عنوان کاربر
    مدير کـل سايت
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران سازه
    پایه نظام مهندسي
    1نظارت و اجرا
    پسندیده
    3,215
    مورد پسند: 2,266 بار در 951 پست
    میزان امتیاز
    3780
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadeeee نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنونم از پاسخ شما فقط یه سوالی دیگه ای که داشتم حقوق یه مهندس عمران تو سمت های ناظر ،
    دفتر فنی ، مشاور و سرپرست کارگاه و ...
    تو بدترین حالت ، حالت متوسط و بهترین حالت چقدر میتونه باشه و اینکه ایا صورت وضعیت نویسی فقط بر عهده سرپرست کارگاه هستش ؟
    خواهش میکنم کاری نکردم
    حقوق مهندس معمولا بستگی به تجربه افراد دارد و هر چه فرد با تجربه تری باشید و پروژه هم بزرگتر باشد حقوق بیشتری می توانید دریافت کنید
    معمولا حقوقها بصورت توافقی است بنده از 500 هزار تومان دیدم تا 10 الی 15 میلیون تومان در ماه
    سرپرست کارگاه وظیفه صورت وضعیت نویسی ندارد و این کار دفتر فنی است مگر اینکه پروژه کوچک باشد و خود سرپرست کارگاه کارهای دفتر فنی هم انجام دهد که این هم توافقی با پیمانکار انجام می شود.
    موفق باشید

----------------------------------------------------------

5. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    0
    مورد پسند: 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    188
    عالی بود

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع