اطلاعات ضروری برای ثبت نام آزمون نمونه دولتی

آزمون مدارس نمونه دولتی آسان تر از آزمون تیزهوشان است و ظرفیت پذیرش این مدارس نسبت به تیزهوشان بیشتر است و هر سال تعداد بیشتری را پذیرش می*کنند.مدارس نمونه دولتی بعد از مدارس تیزهوشان جز پرطرفدارترین مدارس کشور می*باشند. شرایطثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتیبرای دانش آموزانی که می خواهند از شرایط مناسب تری نسبت به مدارس دیگر بهره ببرند بسیار پر اهمیت است.مدرسه نمونه دولتی چیست؟ به مدرسه*هایی که از سال 1370 توسط وزرات آموزش و پرورش مجوز کسب کرده اند، مدرسه نمونه دولتی می*گویند زیرا از نظر کیفیت برتر آموزشی در سطح بالایی قرار دارند. این مدارس دانش آموزان را از طریق برگزاری آزمون پذیرش می*کنند آزمون نمونه دولتی نهم برای دانش آموزانی می باشد که پایه نهم را گذرانده و می خواهند در پایه دهم شروع به تحصیل کنند و داوطلبان با شرکت در این آزمون خود را با داوطلبان دیگر و برترین های علمی می سنجند. و برای ورود به مدارس نمونه دولتی کافیست در آزمون نمونه دولتی شرکت کرده و قبول شوید.با مطالعه ادامه مطلب می توانید از مواردی چون شرایط و زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97 ، کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی 98 – 97 ،زمان برگزاری آزمون باخبر باشید.
زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97 - 98

در سال های گذشته ثبت نام آزمون نمونه دولتی به صورت استانی برگزار می شد اما با توجه به تغییرات اعمال شده در سال جدید ثبت نام آزمون تیزهوشان و آزمون نمونه دولتی به صورت هماهنگ و از طریق سایت Azmoon.medu.ir برای ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم در تاریخ 28 فروردین تا 5 اردیبهشت 97 انجام می پذیرد.امسال ثبت نامی برای آزمون ششم به هفتم وجود ندارد و آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان نهم به دهم نیز ادغام شده است.کلیه داوطلبان باید قبل از ثبت نام از تمامی شرایط مربوط به زمان و نحوه ثبت نام آزمون نمونه دولتی آگاهی یابند که در صورت هر گونه اشکال و تردید در ثبت نام می توانید با مشاوران ما تماس گرفته و یا در کانال تلگرامی ما عضو شوید.
شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی 97 - 98

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97 ششم به هفتم و نهم به دهم دارای شرایطی می باشد که از جمله شرایط ثبت نام نمونه دولتی ششم ابتدایی { داشتن تابعیت ایرانی - مشغول به تحصیل در سال تحصیلی 96 - 97 در پایه ششم ابتدایی و کسب مقیاس (خیلی خوب) در تمامی دروس و یا حداکثر مقیاس ( خوب ) در یک درس در نوبت اول سال تحصیلی 96 - 97 در پایه ششم } می باشد. برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم 97 نیز دانش*آموزان باید دارای شرایط باشند که در ابتدا دانش آموزان باید تابعیت جمهوری اسلامی ایران داشته باشند و همچنین برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی در پایه دهم 97 - 98 لازم است در نوبت اول سال تحصیلی 96 - 97 حداقل معدل 17 کسب کرده باشند.برای اطلاع کامل از شرایط آزمون بر روی لینک دفترچه ثبت نام و ظرفیت مدارس نمونه دولتی 98 – 97 کلیک کنید.
زمان توزیع کارت و برگزاری آزمون نمونه دولتی 97 - 98

زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی 97 و آزمون تیزهوشان در یک روز در 11 خرداد 97 خواهد بود.در ضمن داوطلبان نمونه دولتی پایه ششم دقت داشته باشند آزمون نمونه دولتی در سال 97 تنها در پایه نهم به دهم انجام می پذیرد. علاقه مندان به شرکت در آزمون نمونه دولتی توجه داشته باشید باید چند روز قبل از برگزاری آزمون جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی اقدام نمایید. حدودا دو هفته پس از برگزاری آزمون نمونه دولتی، نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی بر روی سایت سازمان آموزش و پرورش هر استان قابل مشاهده خواهد بود و داوطلبان با مراجعه به این سایت می توانند نتایج آزمون خود را مشاهده نمایند. به محض اعلام سایر اخبار مربوط به اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی 97 – 98 ، اطلاع رسانی لازم در سایت ایران مشاورهو کانال تلگرامی تیزهوشان ایران مشاوره انجام خواهد شد.برای آگاهی از تخمین رتبه قبولی آزمون نمونه دولتی 96 – 97 ، اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی 97 – 98 بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.
منابع آزمون نمونه دولتی 97 - 98

منابع نمونه دولتی 97-98 نقطه کلیدی آزمون است که دانش*آموزان باید به آن توجه ویژه داشته باشند. همه ساله تعداد زیادی از دانش*آموزان در سراسر کشور برای ورود به مدارس نمونه دولتی در آزمون*های این مدارس در دو مقطعششم و نهم شرکت می*کنند و با یکدیگر به رقابت می*پردازند. هنگام برنامه ریزی درسی حتما به ضرایب درس ها توجه کنید و نسبت به ضریب و اهمیت هر درس، برای آن درس برنامه ریزی کنید. توجه کنید که سوالات به صورتی تستی و چهار گزینه ای طرح می شود و تنها یک گزینه پاسخ درست می باشد. هر جواب درست 3 امتیاز مثبت، هر جواب غلط یک امتیاز منفی و بیش از یک گزینه را به عنوان جواب علامت بزنید نیز 1 امتیاز منفی برای شما منظور می شود. برای در دسترس داشتن مطالب بر روی لینک منابع آزمون نمونه دولتی نهم ، دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون نمونه دولتی کلیک نمایید.
منابع آزمون نمونه دولتی پایه ششم به هفتم ابتدایی
آموزش قرآن و هدیه های آسمانی 10 سوال ضریب 2
فارسی 20 سوال ضریب 2
مطالعات اجتماعی 10 سوال ضریب 1
علوم تجربی 20 سوال ضریب 2
ریاضی 20 سوال ضریب 3

منابع آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم ابتدایی
پیام*های آسمان 10 سوال ضریب 2
مطالعات اجتماعی 10 سوال ضریب 1
علوم تجربی 20 سوال ضریب 2
ریاضی 20 سوال ضریب 2
فارسی 10 سوال ضریب 2
حرفه و فن 5 سوال ضریب 1
عربی 8 سوال ضریب 1
زبان انگلیسی 7 سوال ضریب 1

.