نصب آجر نسوز نما با ملات ماسه سیمان نصب آجر نسوز نما با استفاده از ملات ماسه سیمان یکی از روش*های متداول و سنتی برای اجرای پروژه*های ساختمانی است. در زیر، مراحل نصب آجر نما با ملات ماسه سیمان شرح داده شده است: مواد و تجهیزات مورد نیاز: آجرهای نما: بهترین آجر نسوز نما که […]

نصب آجر نسوز نما با ملات ماسه سیمان

نصب آجر نسوز نما با استفاده از ملات ماسه سیمان یکی از روش*های متداول و سنتی برای اجرای پروژه*های ساختمانی است. در زیر، مراحل نصب آجر نما با ملات ماسه سیمان شرح داده شده است:

مواد و تجهیزات مورد نیاز:


آجرهای نما: بهترین آجر نسوز نما که بر اساس استانداردهای مربوط به مصالح ساختمانی انتخاب شده*اند.
ملات ماسه سیمان: برای ایجاد چسبندگی بین آجر و سطح نما.
آرماتور گالوانیزه: برای تقویت و افزایش مقاومت ساختمان به عنوان هیکل پشتیبانی.
ابزار نصب (تاج، ملات*زن، تیغه نصب و …)
آب و ابزارهای تمیز کردن

نصب و اجرای آجر نسوز نما به چند شکل انجام می شود؟

نصب و اجرای آجر نسوز نما به چند شکل مختلف صورت می*گیرد. بسته به نوع آجر، طرح معماری، و شرایط محیطی، متداولترین روش*های نصب آجر نسوز نما به شرح زیر است:

نصب با استفاده از چسب و گیره (Adhesive and Tie Method):

در این روش، آجرهای نسوز با استفاده از چسب و گیره به دیوار یا ساختمان نصب می*شوند. این چسب*ها معمولاً از جنس پلی*استر یا انواع دیگری از پلیمرها تشکیل شده و باعث چسبندگی محکم آجرها به سطح می*شوند. گیره*ها هم برای افزایش پایداری و تثبیت آجرها به دیوار استفاده می*شوند.

نصب با استفاده از ملات (Mortar Method):

در این روش، از ملات یا چسب سیمانی برای نصب آجرهای نسوز استفاده می*شود. آجرها با این ملات به دیوار متصل می*شوند. این روش به دلیل استحکام بالا و پایداری خوب مورد استفاده قرار می*گیرد. ملات معمولاً با توجه به نیازهای پروژه و شرایط محیطی انتخاب می*شود.

نصب با استفاده از نصب*های مکانیکی (Mechanical Anchorage Method):

در این روش، از نصب*های مکانیکی مانند پیچ، گیره، و رولپین برای نصب آجرهای نسوز استفاده می*شود. این نصب*ها به آجرها متصل شده و سپس به دیوار یا ساختمان نصب می*شوند. این روش به خصوص برای نماهای با ارتفاع بالا یا در مناطق زلزله*خیز مورد استفاده قرار می*گیرد.

نصب با استفاده از نصاب*های پیش*ساخته (Prefabricated Brick Panel System):

در این روش، آجرها به صورت پیش*ساخته در پنل*های بزرگ تولید شده و سپس به سطح نما متصل می*شوند. این روش سریعترین و زمان*بری کمتری برای نصب دارد و معمولاً در پروژه*های با زمان اجرای محدود مورد استفاده قرار می*گیرد.

هر یک از این روش*ها مزایا و معایب خود را دارند و انتخاب بهترین روش به ویژگی*های پروژه، نوع آجر، و نیازهای ساختمانی بستگی دارد. همچنین، همواره توصیه می*شود که از متخصصان ماهر در زمینه نصب آجر نسوز بهره برده شود.

مزایای استفاده از آجر نسوز قرمز

آجر نسوز قرمز نما یا سمیرم یکی از انواع مدل های آجر می باشد که در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود. آجر قرمز به آجر سمیرم نیز معروف است چون از سنگ سمیرم برای تولید این آجر استفاده می شود. آجرهای نسوز طرح های معروفی در چیدمان اجرایی روی نما دارند که از معروف ترین آن ها به طرح انگلیسی و طرح آمریکایی می توان اشاره کرد.

استفاده از این آجرها در نما ویژگی های زیادی دارند که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا می شوید:

بدلیل زمان پخت بالا طیف رنگی جز آبی در هر رنگ موجود می باشد که نهایتا در پایان اجرای نمای ساختمان فوق العاد خواهد شد.
چون نوع آجر از سنگ نسوز می باشد هنگام اجرا با چسب یا ملات سیمان گیرایی فوق العاده بالایی دارند و هرگز از نمای ساختمان جدا نخواهند شد.
آجر قرمز به تنهایی عایق فوق العاده ای می باشد و در سرما و گرما محافظ خوبی برای ساختمان در برابر دمای هوا است.
آجر نما نسوز در رنگ های متنوعی تولید می شود و برای استفاده در پوشش سطح نمای داخلی و خارجی و همچنین نصب عمودی در پایین و بالای نما اجرایی و ستون ها مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع رنگ های آجر به نحوی با یکدیگر میامیزند که منعکس کننده ی سبک منحصر به فرد شما می باشد. آجر نسوز نوعی آجر است که از خاک های چینی و نسوز تولید شده و با ساختار مولکولی متراکم و ظریف در دمای بالای ۱۲۰۰ الی ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد ساخته می شود و همانطور که از اسمش مشخص است این آجر با مقاومت حرارتی بالایی که دارد در کوره ها و پاتیل ها و عایقکاری صنعتی، کوره های نانوائی ها و… کاربرد فراوانی دارد.

آجر قرمز به وسیله سنگ نسوز سمیرم تولید می شود و به علت تنوع رنگ و زیبای خاص آن در نما استفاده می شود. کدهای معروف آن مربوط به طرح انگلیسی و آمریکایی و مشکی و قهوه ای می باشد.
منبع: [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]