سلام مهمان گرامي؛

خوش آمدید، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده و رمز عبور خود را فراموش کرده اید از طریق ايــن ليـــنک آنرا بازیابی کنید.

اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1392 سراسری - صفحه 3

پاسخ یاب یافتن سریع پاسخ ها ویژه آزمون نظام مهندسی

برای مشاهده راهنمای استفاده از امکانات سایت و روش ایجاد تاپیک جدید اینجا کلیک کنید.

برای ارتقا عنوان کاربری خود به کاربر ویژه و دسترسی به بخش ویژه VIP اینجا کلیک کنید.
صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 45

موضوع: اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1392 سراسری

1. Top | #21

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    15
    مورد پسند: 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    406
    بله!
    ممنون
    بله من باهدف ادامه تحصیل و اشتغال وارد عمران شدم.
    چه عواملی تو پروانه اشتغال اثر داره؟
    دانشگاهم مهمه؟
    برای دکترا چی؟ ممکنه دانشگاههای دیگه ارشدای اینارو نخوان؟
    از کجاها میشه تحقیق کرد؟ برام خیلی مهمه
    شاید مجبورشدم موندم برا سال بعد
    لطفا راهنمایی کنید

2. Top | #22

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    پسندیده
    20
    مورد پسند: 643 بار در 251 پست
    میزان امتیاز
    1036
    خیلی خوشحالم که شما برای ادامه تحصیل هدف دارین واقعا ناراحت کننده هست وقتی کسانی رو میبینم که سئوال میکنن با این رتبه کجا و چی میشه قبول شد مثل اینکه وارد فروشگاهی بشین و بپرسین با این مبلغ پولی که دارم چی میشه خرید!!!؟؟؟
    در مورد پروانه اشتغال هر دانشگاه و یا آموزش عالی که مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشه مشکلی نداره بغیر از رشته های خاصی که دانشگاه محل تحصیل مهمه مانند دبیر فنی عمران و ........ اما یک سری از رشته ها پروانه اشتغال بهشون تعلق نمیگیره و یا اینکه کارشناسی و کارشناسی ارشد شما مرتبط باشه یا نه شما میتونید مصوبه کمیسیون هم ارزی رو که در همین سایت هم هست مطالعه کنید.
    اما در مورد دکتری ، دانشگاههایی که هم گرایش ارشد دارند و هم دکتری درصد قبولی دانشجویان همان دانشگاه بیشتره و تعدادی از این دانشگاهها حتی از بین دانشجویان همان دانشگاه گزینش انجام میدن اما این بدان معنی نیست که سایرین نتونند قبول بشن درصد و شانس قبولی بیشتره. اگر شما قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری دارید بهتره با دقت بیشتری این قضیه رو بررسی کنید
    ویرایش توسط raha90 : ۲۴ ۰۲ -۱۳۹۲ در ساعت 15:32
    4 کاربر مقابل پست raha90 عزیز را پسندیده اند: admin,juki,nasrin153,الف

3. Top | #23

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    15
    میزان امتیاز
    406
    با سلام مجدد
    ممنون که پاسخ دادین
    یه سوال دارم: من کارشناسیم خاک وپی هست از دانشگاه خوب دولتی(تمام واحدهای سازه رو هم گذروندم غیر از 2 واحد مدیریت و ساخت و 2واحد سیستم) الان بهتره چه رشته هایی برای ارشد بخونم که ارشدم برای نظام مهندسی هم بدرد بخوره و مشکل درست نکنه؟ آیا فقط سازه و خاک؟ یا راه و... هم قبول داره؟از 14تا گرایش ارشد عمران نظام مهندسی کدوما رو قبول داره؟

لطفا در مورد گرایشهایی مثل محیط زیست و مدیریت و ساخت هم توضیح بدین؟ من نمیدونم کسی که ارشدش این 2 رشته هست کجا میتونه کار کنه؟
    اصلا چکار میتونه بکنه؟
    یه سوال دیگه هم دارم اگر کسی بخواد تا دکترا ادامه بده و تدریس در دانشگاهها رو بخواد کدوم گرایشا در اولویتن؟ جدا از بحث علاقه؟
    ببخشید زیاد شد لطفا راهنمایی کنید

4. Top | #24

عنوان کاربر
    پاسخگو و راهنما
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران-سازه
    نام دانشگاه
    بین المللی امام خمینی
    سال اخذ مدرک
    1392
    پایه نظام مهندسي
    3 محاسبات، نظارت، اجرا
    پسندیده
    574
    مورد پسند: 2,390 بار در 948 پست
    میزان امتیاز
    2735
    سلام دوست عزیز الف

رشته محیط زیست بیشتر برای ادامه تحصیل و جذب هیئت علمی الان خوبه. ولی برای کار بیرون زیاد نه.

رشته هایی که برای نظام بخواید کار کنید، بیشتر سازه هستش. و بعد خاک، البته ترافیک و ... هم هستند ولی برای گستردگی فعالیتشون مثل سازه نیست.

در حالت کلی اگر از لحاظ شغلی بخواید، سازه و راه رو من بهتون توصیه میکنم.
    حمل و نقل هم در حال حاضر کارش بد نیست، اما شاید مثل سازه و راه نباشه.

رشته هایی مثل سازه های هیرولیکی و دریایی و ... که بیشتر خاص هستند، به پروژه های خاصی محدود میشن که معمولا طراحی و اجرای این پروژه های خاص هم در انحصار شرکتهای خاص هستش. و این گرایش ها رو باید ببا توج به محل زندگیتون انتخاب کنید. اینکه سازه های دریایی به کار اون مناطق میاد یا نه. چون محل این پروژه ها هم محدود هستند.

در کل هم باید به علاقتون هم فکر کنید. ارشد مقطعی هستش که باید خیلی رو درسا و پروژه هاتون کار کنید. مثل کارشناسی نیست که درس بخونیم و امتحان بدیم. باید رو همه درسا کاری پژوهشی انجام بدیم. پس بهتره چیزی رو بخونید که با علاقه بتونید روش کار کنید و انرژی صرفش کنید و از کار کردن در موردش خسته نشید.

با آرزوی موفقیت
    3 کاربر مقابل پست CivilF عزیز را پسندیده اند: admin,juki,الف
    طراحی سازه، تدریس خصوصی و ترجمه متون انگلیسی
    [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ][تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]

[تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]

5. Top | #25

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    پسندیده
    20
    میزان امتیاز
    1036
    سلام دوست گرامی
    پاسخ به این سئوالات نمیتونه به طور قطعی باشه چون نیازمند کار، کارشناسی شده میباشه. شما ظاهرا مشکلی برای گرفتن پروانه اشتغال ندارین چون به مدرک کارشناسی عمران-خاک پروانه با کد اصلی تعلق میگیره. پس شما نگرانی از این بابت ندارید. در مورد رشته های ارشد همیشه بیشترین تقاضا و علاقمندی سازه و بعد زلزله بوده هرچند بسیاری از اساتید معتقدند که این دو رشته مخصوصا سازه اشباع شده و ضمنا توی ایران هم سازه های چندان پیچیده ای اجرا نمیشه و متاسفانه کپی برداری هم زیاد شده، و رشته هایی مانند مهندسی عمران - محیط زیست و راه و ترابری و آب آینده روشنی دارند اما تنها اشکال آن تعداد اندک اساتید خوب و باتجربه هست. در گرایش محیط زیست شما میتونید وارد عرصه طراحی و اجرای شبکه های فاضلاب شهری و صنعتی بشید که با توجه به ساختار و معماری شهرهای ما جا برای کار زیاد داره. و اما برای تدریس بالطبع اکثر دانشگاههای ما اعم از روزانه، شبانه، آزاد، غیرانتفاعی،..... دارای گرایش سازه هستند بنابراین همیشه نیاز وجود داره و به ترتیب زلزله، خاک،.... جدا کردن رشته ها به ترتیب الویت کار ساده ای نیست به نظر من شما به توانمندیها و علایق خودتون توجه کنید. امیدوارم بهترین راه را انتخاب کنید
    3 کاربر مقابل پست raha90 عزیز را پسندیده اند: admin,juki,الف

6. Top | #26

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    پسندیده
    20
    میزان امتیاز
    1036
    دوست گرامی هرکس براساس علایق و سلیقه خودش بهترین رشته و گرایش رو معرفی میکنه ممکنه از نظر من حمل و نقل بهترین گرایش باشه و از نظر دیگری زلزله بنابراین شما باید با تحقیق و بررسی خودتون به این نتیجه برسید. چون نیاز جامعه ما تنها دو گرایش خاص نیست اگر چنین بود پس چه نیازی به ایجاد گرایشات مختلف و صرف هزینه بود؟ به عنوان مثال شما جامعه ای رو در نظر بگیرید که همه دکتر یا مهندس بودند اونوقت شما نه غذایی برای خوردن داشتید و لباسی برای پوشیدن چون داشتن آنها مستلزم وجود داشتن مشاغل دیگه هم هست. شاید الان که دو روز زمان برای انتخاب رشته دارید فرصتی برای تحقیق بیشتر نباشه پس ببینید مهارت،علاقه و توانمندی شما در کدومیک بیشتره همون رو انتخاب کنید. موفق باشید

7. Top | #27

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    پسندیده
    15
    میزان امتیاز
    406
    خیلی ممنون بابت راهنمایی ها
    من موندم راه دور سازه-زلزله-خاک رو اول بزنم یا سازه هیدرولیکی و دریایی نزدیک؟
    علاقه خودم سازه زلزله خاک هست در مورد گرایشای دیگه آگاهی خوبی ندارم بخاطر همین پرسیدم. از طرفی نظام مهندسی هم برام مهمه.
    نمیخوام بیکار بمونم یا برای ارشدی هزینه کنم که باهاش باید کاری رو بکنم برای درآمد، که با کارشناسی هم میتونستم اونو انجام بدم.
    بخاطر همین خواستم از تجربیات دوستان استفاده کنم.مثلا:
    سازه دریایی تبریز یا مثلا سازه یا زلزله اردبیل؟(من خودم تو تبریزم)
    و سوالایی مثل این که نمیتونستم به نتیجه برسم. ظاهرا باید سازه هیدرولیکی و دریایی رو بدون توجه به سطح دانشگاه بفرستم اولویت آخر.
    مثل اینکه واکنشها به محیط زیست و حمل و نقل و راه و مدیریت و ساخت بهتر از سازه دریایی و سازه هیدرولیکی هست.
    لطفا اگر باز نظری دارین، کمک کنین تا بتونم به انتخابای خوبی برسم
    ممنون

8. Top | #28

عنوان کاربر
    پاسخگو و راهنما
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران-سازه
    نام دانشگاه
    بین المللی امام خمینی
    سال اخذ مدرک
    1392
    پایه نظام مهندسي
    3 محاسبات، نظارت، اجرا
    پسندیده
    574
    میزان امتیاز
    2735
    من براساس علایق شخصی نگفتم. براساس تجربه و دید جامعه گفتم. براساس تجربه خودم در این مورد.
    درسته که تمامی رشته ها مورد نیاز هستند، ولی محل کاریشون، شرایط شغلیشون، سطح تحصیلاتشون و ... همه متفاوت هستند. بخاطر همین هست که اولویت بندی میشن رشته ها. یه سری رشته ها مقطعی هستند، برای رفع نیاز خاصی، در یه شرایط خاصی بوجود اومدن و ممکنه بعد از چند سال دیگه اون نیاز وجود نداشته باشه. پس بهتره به یک دید نگاه نکنید.

در مورد نظام هم: برای گرفتن پروانه و کار در حیطه نظارت و محاسبات شاید تفاوتی نباشه. ولی در بقیه موارد مثل عضویت در بخشهای مختلف، مثلا کنترل نقشه این تفاوت وجود داره. البته نمیدونم که در همه شهرها قوانین نظام مهندسی یکسان هست یا نه. اما برای کنترل نقشه حتما باید ارشد داشته باشیم و قرار بود که این رو فقط به ارشد سازه محدود کنند، که البته خبر ندارم این اتفاق افتاده یا نه.

موفق باشید
    ویرایش توسط CivilF : ۲۹ ۰۲ -۱۳۹۲ در ساعت 15:27
    [تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ][تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند. ]

9. Top | #29

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    پسندیده
    20
    میزان امتیاز
    1036
    دلیلش اینه که این گرایشها داره جایگاه خودشون رو کم کم پیدا میکنند چون ما تنها به یک یا دو تخصص نیاز نداریم بلکه به همه تخصص ها نیاز داریم . به نظر من شما از شهرهای نزدیک و دورو برتون شروع کنید به ترتیب گرایشهایی که علاقمند هستید هرچند در ارشد دروس تئوری و نظری سال اوله و بیشتر از هفته ای دو یا سه روز کلاس نیست اما اگه خیلی دور باشه امکان رفت و آمد براتون نیست. نگران پروانه اشتغال نباشید چون شما چه با کارشناسی و چه کارشناسی ارشد پروانه بگیرید تفاوت چندانی نداره تفاوت در پایه هست که اون هم ربطی به مدرکتون نداره بلکه به سال توقف و سابقه کار شما ارتباط داره

10. Top | #30

عنوان کاربر
    پاسخگو و راهنما
    مقطع تحصيلات
    فوق لیسانس
    رشته تحصيلي
    عمران-سازه
    نام دانشگاه
    بین المللی امام خمینی
    سال اخذ مدرک
    1392
    پایه نظام مهندسي
    3 محاسبات، نظارت، اجرا
    پسندیده
    574
    میزان امتیاز
    2735
    نقل قول نوشته اصلی توسط الف نمایش پست ها
    خیلی ممنون بابت راهنمایی ها
    من موندم راه دور سازه-زلزله-خاک رو اول بزنم یا سازه هیدرولیکی و دریایی نزدیک؟
    علاقه خودم سازه زلزله خاک هست در مورد گرایشای دیگه آگاهی خوبی ندارم بخاطر همین پرسیدم. از طرفی نظام مهندسی هم برام مهمه.
    نمیخوام بیکار بمونم یا برای ارشدی هزینه کنم که باهاش باید کاری رو بکنم برای درآمد، که با کارشناسی هم میتونستم اونو انجام بدم.
    بخاطر همین خواستم از تجربیات دوستان استفاده کنم.مثلا:
    سازه دریایی تبریز یا مثلا سازه یا زلزله اردبیل؟(من خودم تو تبریزم)
    و سوالایی مثل این که نمیتونستم به نتیجه برسم. ظاهرا باید سازه هیدرولیکی و دریایی رو بدون توجه به سطح دانشگاه بفرستم اولویت آخر.
    مثل اینکه واکنشها به محیط زیست و حمل و نقل و راه و مدیریت و ساخت بهتر از سازه دریایی و سازه هیدرولیکی هست.
    لطفا اگر باز نظری دارین، کمک کنین تا بتونم به انتخابای خوبی برسم
    ممنون
    باید خودتون تصمصم بگیرید که راه دور رفتن براتون مشکلی نداشته باشه. اگر میتونید و دانشگاه خوبی هستند برید. ولی معمولا در ارشد بهتره که در شهر خودتون باشید و همراه با خوندن ارشد وارد کار هم بشید و کار کنید. معمولا اینطوره

اگر هم برای خوندن روزانه میرید راه دور و امکان قبولی در رشته های مورد علاقتون به صورت شبانه در محل زندگیتون وجود داره، حتما شبانه بزنید. به نظر من بهتر از روزانه راه دور هستش. چون میتونید دنبال کار باشید و کنار تحصیل کار کنید و هم اگر هزینه اش براتون مهمه، دانشگاهها به دانشجویان شبانه وام میدن.

به علاقتون هم نگاه کنید.

من باز هم سازه و راه رو بهون پیشنهاد میدم.

اگر هم فقط به دنبال گرفتن پروانه نظام و نظارت و محاسبات هستید، ارشد شاید زیاد تاثیری نداشته باشه. با لیسانس عمران عمران هم میتونید تمامی این کارها رو انجام بدید.

سازه ای هیدرولیکی و دریایی و رشته های آبی و خاکی رو فقط در صورتی که علاقه دارید بزنید. اگر علاقه ندارید آخر بزنید.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)